2016 Class 2A High School Football Schedules

Photo by Keith Warren
REGION 1-2A
BALDWYN
Coach: Michael Gray
A. 19 Mooreville
A. 26 Booneville
S. 2 Kossuth
S. 9 at Adamsville (Tenn.)
S. 16 at Saltillo
S. 23 at Okolona
S. 30 at Potts Camp
O. 7 Byers
O. 14 East Union
O. 21 at Walnut
O. 28 Mantachie
BYERS
Coach: Christopher Daniels
A. 19 Benton County
A. 26 Memphis Fairley
S. 2 Leake County
S. 9 at Houlka
S. 16 Coahoma County
S. 23 at West Tallahatchie
S. 30 East Union
O. 7 at Baldwyn
O. 14 Walnut
O. 21 at Mantachie
O. 28 at Potts Camp
EAST UNION
Coach: Kevin Walton
A. 19 at Falkner
A. 26 Hamilton
S. 2 at Thrasher
S. 9 at Strayhorn
S. 16 at Alcorn Central
S. 23 New Site
S. 30 at Byers
O. 7 Mantachie
O. 14 at Baldwyn
O. 20 Potts Camp
O. 28 at Walnut
MANTACHIE
Coach: T.J. Seago
A. 19 at Tishomingo County
A. 26 Belmont
S. 2 South Pontotoc
S. 9 at Mooreville
S. 16 at Hatley
S. 23 Alcorn Central
S. 30 Walnut
O. 7 at East Union
O. 14 at Potts Camp
O. 21 Byers
O. 28 at Baldwyn
POTTS CAMP
Coach: Steve Hitt
A. 19 Hatley
A. 26 at Thrasher
S. 2 at Lee (Ark.)
S. 9 Benton County
S. 16 at Houlka
S. 23 open
S. 30 Baldwyn
O. 7 at Walnut
O. 14 Mantachie
O. 20 at East Union
O. 28 Byers
WALNUT
Coach: John Meeks
A. 19 at Booneville
A. 25 Falkner
S. 2 Alcorn Central
S. 9 at Middleton (Tenn.)
S. 16 New Site
S. 23 at Benton County
S. 30 at Mantachie
O. 7 Potts Camp
O. 14 at Byers
O. 21 Baldwyn
O. 28 East Union
REGION 2-2A
COAHOMA AHS
Coach: Clifton Davis
A. 19 at Greenville O’Bannon
A. 26 at North Panola
S. 2 at Shelby Broad Street
S. 9 at Amanda Elzy
S. 16 at Marks Palmer
S. 23 at West Bolivar
S. 30 J.Z. George
O. 7 West Tallahatchie
O. 14 at Strayhorn
O. 21 Coahoma County
O. 28 open
COAHOMA COUNTY
Coach: Kenneth Spencer
A. 19 Marks Palmer
A. 26 Byhalia
S. 2 at Shaw
S. 9 at Shelby Broad Street
S. 16 at Byers
S. 23 Riverside
S. 30 at West Tallahatchie
O. 7 Strayhorn
O. 14 open
O. 21 at Coahoma AHS
O. 28 J.Z. George
J.Z. GEORGE
Coach: Ben Burton
A. 19 at Noxapater
A. 26 Philadelphia
S. 2 Montgomery County
S. 9 at Winona
S. 16 Eupora
S. 23 at Ethel
S. 30 Coahoma AHS
O. 7 Shaw
O. 14 at West Tallahatchie
O. 21 Strayhorn
O. 28 at Coahoma County
STRAYHORN
Coach: Tim Beard
A. 19 open
A. 26 Tunica Academy
S. 2 North Delta
S. 9 East Union
S. 16 open
S. 23 at Independence
S. 30 at Vardaman
O. 7 Coahoma County
O. 14 Coahoma AHS
O. 21 at J.Z. George
O. 28 West Tallahatchie
WEST  TALLAHATCHIE
Coach: Lorenzo Pimpton
A. 19 Mound Bayou JFK
A. 26 at Benton County
S. 2 Marks Palmer
S. 9 at Riverside
S. 16 at Charleston
S. 23 Byers
S. 30 Coahoma County
O. 7 at Coahoma AHS
O. 14 J.Z. George
O. 21 Ray Brooks
O. 28 at Strayhorn
REGION 3-2A
GREENVILLE O’BANNON
Coach: Charles Moore
A. 19 Coahoma AHS
A. 26 at Ray Brooks
S. 2 at Hollandale Simmons
S. 9 Ruleville
S. 16 North Panola
S. 23 at Marks Palmer
S. 30 Riverside
O. 7 at South Delta
O. 14 West Bolivar
O. 21 at Leland
O. 28 Leflore County
LEFLORE COUNTY
Coach: Eric House
A. 19 at Greenwood
A. 26 Amanda Elzy
S. 2 Charleston
S. 9 Tunica Rosa Fort
S. 16 at Indianola Gentry
S. 23 at Philadelphia
S. 30 at West Bolivar
O. 7 Leland
O. 14 at South Delta
O. 21 Riverside
O. 28 at Greenville O’Bannon
LELAND
Coach: Terry Bernard
A. 19 Amanda Elzy
A. 26 Shaw
S. 2 at Humphreys County
S. 9 at Mound Bayou JFK
S. 16 at Hollandale Simmons
S. 23 Ruleville
S. 30 South Delta
O. 7 at Leflore County
O. 14 at Riverside
O. 21 Greenville O’Bannon
O. 28 at West Bolivar
RIVERSIDE
Coach: Quintarius McCray
A. 19 Greenville St Joseph
A. 26 at St. Andrew’s
S. 2 at Durant
S. 9 West Tallahatchie
S. 16 McAdams
S. 23 at Coahoma County
S. 30 at Greenville O’Bannon
O. 7 West Bolivar
O. 14 Leland
O. 21 at Leflore County
O. 28 South Delta
SOUTH DELTA
Coach: Derrick Hooker
A. 19 at Holmes Central
A. 26 Hollandale Simmons
S. 2 at Crystal Springs
S. 9 Jefferson County
S. 16 at Humphreys County
S. 23 Yazoo City
S. 30 at Leland
O. 7 Greenville O’Bannon
O. 14 Leflore County
O. 21 at West Bolivar
O. 28 at Riverside
WEST BOLIVAR
Coach: Joacquin Williams
A. 19 at Charleston
A. 26 Cleveland
S. 2 at Ray Brooks
S. 9 Cleveland East Side
S. 16 at Shaw
S. 23 Coahoma AHS
S. 30 Leflore County
O. 7 at Riverside
O. 14 at Greenville O’Bannon
O. 21 South Delta
O. 28 Leland
REGION 4-2A
BRUCE
Coach: Ken Chandler
A. 19 at New Albany
A. 26 Vardaman
S. 2 at Coffeeville
S. 9 North Pontotoc
S. 16 at South Pontotoc
S. 23 Choctaw County
S. 30 at Winona
O. 7 Eupora
O. 14 at Calhoun City
O. 21 East Webster
O. 28 at Okolona
CALHOUN CITY
Coach: Perry Liles
A. 19 Coffeeville
A. 26 at Houston
S. 2 at Water Valley
S. 9 Aberdeen
S. 16 at Velma Jackson
S. 23 at Notre Dame (Tenn.)
S. 30 East Webster
O. 7 at Okolona
O. 14 Bruce
O. 21 Eupora
O. 28 at Winona
EAST WEBSTER
Coach: Doug Wilson
A. 19 at Vardaman
A. 26 Noxapater
S. 2 at Choctaw County
S. 9 Houston
S. 16 at Ray Brooks
S. 23 South Pontotoc
S. 30 at Calhoun City
O. 7 Winona
O. 14 Okolona
O. 21 at Bruce
O. 28 at Eupora
EUPORA
Coach: Stephen Edwards
A. 19 Water Valley
A. 26 at French Camp
S. 2 at Smithville
S. 9 Choctaw County
S. 16 at J.Z. George
S. 23 at Houston
S. 30 Okolona
O. 7 at Bruce
O. 14 Winona
O. 21 at Calhoun City
O. 28 East Webster
OKOLONA
Coach: Jack Clark
A. 19 Nettleton
A. 26 at South Pontotoc
S. 2 at Houston
S. 9 Caledonia
S. 16 Shannon
S. 23 Baldwyn
S. 30 at Eupora
O. 7 Calhoun City
O. 14 at East Webster
O. 21 at Winona
O. 28 Bruce
WINONA
Coach: Joey Tompkins
A. 19 Montgomery County
A. 26 Choctaw County
S. 2 at French Camp
S. 9 J.Z. George
S. 16 at West Lauderdale
S. 23 at Water Valley
S. 30 Bruce
O. 7 at East Webster
O. 14 at Eupora
O. 21 Okolona
O. 28 Calhoun City
REGION 5-2A
BAY SPRINGS
Coach: Dan Brady
A. 18 at Taylorsville
A. 25 Stringer
S. 1 Northeast Jones
S. 9 at Mize
S. 16 Crystal Springs
S. 23 Raleigh
S. 30 Union
O. 7 at Heidelberg
O. 14 at Newton
O. 21 Enterprise-Clarke
O. 28 at Clarkdale
CLARKDALE
Coach: Wes Roy
A. 19 Stringer
A. 26 at Nanih Waiya
S. 2 at Wayne Academy
S. 9 Enterprise-Lincoln
S. 16 Puckett
S. 23 at Richton
S. 30 at Enterprise-Clarke
O. 7 Newton
O. 13 Union
O. 21 at Heidelberg
O. 28 Bay Springs
ENTERPRISE-CLARKE
Coach: Kelly Jimmerson
A. 19 at Sumrall
A. 26 at Richton
S. 2 at Stringer
S. 9 at Lumberton
S. 16 Choctaw Central
S. 23 Scott Central
S. 30 Clarkdale
O. 7 at Union
O. 14 Heidelberg
O. 21 at Bay Springs
O. 28 Newton
HEIDELBERG
Coach: Darius Dear
A. 19 at Choctaw Central
A. 26 SE Lauderdale
S. 2 at Prentiss
S. 9 Wingfield
S. 16 at Northeast Jones
S. 23 North Forrest
S. 30 at Newton
O. 7 Bay Springs
O. 14 at Enterprise-Clarke
O. 21 Clarkdale
O. 28 at Union
NEWTON
Coach: Ryan Smith
A. 19 at Lake
A. 26 at Raleigh
S. 2 Scott Central
S. 9 Mendenhall
S. 16 open
S. 23 Sumrall
S. 30 Heidelberg
O. 7 at Clarkdale
O. 14 Bay Springs
O. 21 at Union
O. 28 at Enterprise-Clarke
UNION
Coach: Brad Breland
A. 19 Nanih Waiya
A. 26 at Choctaw Central
S. 2 at Noxapater
S. 9 Lake
S. 16 at Newton County
S. 23 Madison St. Joseph
S. 30 at Bay Springs
O. 7 Enterprise-Clarke
O. 13 at Clarkdale
O. 21 Newton
O. 28 Heidelberg
REGION 6-2A
LAKE
Coach: Lee Martin
A. 19 Newton
A. 26 at Sebastopol
S. 2 Nanih Waiya
S. 9 at Union
S. 16 Richland
S. 23 open
S. 30 at Pisgah
O. 7 at Puckett
O. 14 Pelahatchie
O. 21 at Madison St. Joseph
O. 28 Scott Central
MADISON ST. JOSEPH
Coach: Todd Lott
A. 19 Salem
A. 26 at Cathedral
S. 2 St. Aloysius
S. 9 at St. Andrew’s
S. 16 Greenville St. Joseph
S. 23 at Union
S. 30 Puckett
O. 7 at Scott Central
O. 14 at Pisgah
O. 21 Lake
O. 28 at Pelahatchie
PELAHATCHIE
Coach: Bill Ward
A. 19 at Choctaw County
A. 26 at Richland
S. 2 Velma Jackson
S. 9 open
S. 16 at Mize
S. 23 Morton
S. 30 at Scott Central
O. 7 Pisgah
O. 14 at Lake
O. 21 Puckett
O. 28 Madison St. Joseph
PISGAH
Coach: Michael Granberry
A. 19 at Mize
A. 26 St. Aloysius
S. 2 St. Andrew’s
S. 9 Velma Jackson
S. 16 at Heritage Academy
S. 23 at Amite County
S. 30 Lake
O. 7 at Pelahatchie
O. 14 Madison St. Joseph
O. 21 at Scott Central
O. 28 Puckett
PUCKETT
Coach: Jason Goodwin
A. 19 Raleigh
A. 26 at Durant
S. 2 at Salem
S. 9 at St. Patrick
S. 16 at Clarkdale
S. 23 McLaurin
S. 30 at Madison St. Joseph
O. 7 Lake
O. 14 Scott Central
O. 21 at Pelahatchie
O. 28 at Pisgah
SCOTT CENTRAL
Coach: Jim Nowell
A. 18 at Sebastopol
A. 26 McAdams
S. 2 at Newton
S. 9 Florence
S. 16 at Loyd Star
S. 23 at Enterprise-Clarke
S. 30 Pelahatchie
O. 7 Madison St. Joseph
O. 14 at Puckett
O. 21 Pisgah
O. 28 at Lake
REGION 7-2A
AMITE COUNTY
Coach: Sedric Cain
A. 19 at Port Gibson
A. 26 at Wilkinson County
S. 2 South Pike
S. 9 open
S. 16 Jefferson County
S. 23 Pisgah
S. 30 at Loyd Star
O. 7 at West Lincoln
O. 14 Bassfield
O. 21 Prentiss
O. 28 at Enterprise-Lincoln
BASSFIELD
Coach: Lance Mancuso
A. 19 at Seminary
A. 26 Forrest Co. AHS
S. 2 at Purvis
S. 9 Collins
S. 16 at Niceville (Fla.)
S. 23 at East Marion
S. 30 at West Lincoln
O. 7 Enterprise-Lincoln
O. 14 at Amite County
O. 21 Loyd Star
O. 28 at Prentiss
ENTERPRISE-LINCOLN
Coach: Brooks Burns
A. 19 Ethel
A. 25 at Bogue Chitto
S. 2 Mount Olive
S. 9 at Clarkdale
S. 16 McLaurin
S. 23 open
S. 30 at Prentiss
O. 7 at Bassfield
O. 14 Loyd Star
O. 21 at West Lincoln
O. 28 Amite County
LOYD STAR
Coach: Adam Cook
A. 19 Bogue Chitto
A. 26 McLaurin
S. 2 at Sacred Heart
S. 9 at Franklin County
S. 16 Scott Central
S. 23 at Stringer
S. 30 Amite County
O. 7 Prentiss
O. 14 at Enterprise-Lincoln
O. 21 at Bassfield
O. 28 West Lincoln
PRENTISS
Coach: Tim McNair
A. 19 North Forrest
A. 26 at Collins
S. 2 Heidelberg
S. 9 at Lawrence County
S. 16 East Marion
S. 23 at West Marion
S. 30 Enterprise-Lincoln
O. 7 at Loyd Star
O. 14 West Lincoln
O. 21 at Amite County
O. 28 Bassfield
WEST LINCOLN
Coach: Charlie Jackson
A. 19 at Mount Olive
A. 26 Sacred Heart
S. 2 Sumrall
S. 9 at Bogue Chitto
S. 16 at Pass Christian
S. 23 open
S. 30 Bassfield
O. 7 Amite County
O. 14 at Prentiss
O. 21 Enterprise-Lincoln
O. 28 at Loyd Star
REGION 8-2A
EAST MARION
Coach: Kevin Jackson
A. 19 at Tylertown
A. 26 at Columbia
S. 2 West Marion
S. 8 at Hattiesburg
S. 16 at Prentiss
S. 23 Bassfield
S. 30 at North Forrest
O. 7 Richton
O. 14 at Taylorsville
O. 21 Mize
O. 28 open
MIZE
Coach: Kenny Robinson
A. 19 Pisgah
A. 26 at Mount Olive
S. 2 at Raleigh
S. 9 Bay Springs
S. 16 Pelahatchie
S. 23 Perry Central
S. 30 at Richton
O. 6 Taylorsville
O. 14 at Salem
O. 21 at East Marion
O. 28 North Forrest
NORTH FORREST
Coach: Anthony Dillon
A. 19 at Prentiss
A. 26 Lumberton
S. 2 Seminary
S. 9 Forrest Co. AHS
S. 16 at Perry Central
S. 23 at Heidelberg
S. 30 East Marion
O. 7 open
O. 14 at Richton
O. 21 Taylorsville
O. 28 at Mize
RICHTON
Coach: Chuck Maxie
A. 18 at South Jones
A. 26 Enterprise-Clarke
S. 2 at Perry Central
S. 9 Bay St. Louis
S. 16 at Sumrall
S. 23 Clarkdale
S. 30 Mize
O. 7 at East Marion
O. 14 North Forrest
O. 21 at Sacred Heart
O. 28 at Taylorsville
TAYLORSVILLE
Coach: Chuck Roberson
A. 18 Bay Springs
A. 26 at Bay St. Louis
S. 2 MRA
S. 9 Raleigh
S. 16 at Collins
S. 23 at Northeast Jones
S. 30 open
O. 6 at Mize
O. 14 East Marion
O. 21 at North Forrest
O. 28 Richton