Bernard Blackwell All-Star Rosters

Oak Grove linebacker Hayes Maples. Photo courtesy of Zac Chamblee/601ImpactSports

Below is the list of the Bernard Blackwell North/South All-Star Classic set for Saturday, Dec. 9 at Gulfport’s Milner Stadium. Kickoff is set for 11:30 a.m.

North Roster

Martavius Dill, ATH, West Tallahatchie

Jartavis Jernighan, ATH, Amory

Bo Curtis, ATH, Charleston

Jerrick Reed, DB, Olive Branch

Esais Furdge, DB, Clarksdale

Garickus Saulsberry, DB, Horn Lake

D’Jordan Strong, DB, South Panola

Christian Cain, DB, Grenada

Jalen Ware, DB, Starkville

Chris Clark, DL, North Panola

Robert Hentz, DL, South Panola

Ronnie Thomas, DL, Clinton

Detavious Davis, DL, Hernando

Justin Jackson, DL, Center Hill

Tay Berry, DL, Madison Central

Josh Smith, K/P, Tupelo

Quentin Wilfawn, LB, Oxford

Isaiah Burke, LB, Leake Central

Kirkland Trahan, LB, Madison Central

Jeremy Miller, LB, Warren Central

KenDarrious Reed, LB, Southaven

Christian Henderson, OL, Greenwood

Davaris Rudd, OL, Tupelo

Matt Ray, OL, Tupelo

Baylee Trusty, OL, Grenada

Kenyada Bennett, OL, Horn Lake

Jamaul Lofton, OL, South Panola

Nik Hogan, OL, Northwest Rankin

Adam Coe, OL, Lake Cormorant

Terrence Humphrey, QB, Clarksdale

Clark Mills, QB, North Pontotoc

Chris Calvert, RB, West Point

Jamarcus Quarles, RB, Lafayette

Demarcus Ware, RB, Olive Branch

Marquez Pam, RB, Simmons

Trayveon Craig, WR, Cleveland Central

Zachary Johnson, WR, Newton

Austin Morphis, WR, Pontotoc

Sylvonta Oliver, WR, North Panola

Cameron Hines, WR, Starkville

Coaches

Head Coach: Trent Hammond, Tupelo

Assistant Coaches: Brad Boyette, Horn Lake; Andy Crotwell, North Pontotoc; Clinton Gatewood, Greenwood; Brian Jones, Tupelo; Quintarus McCray, Riverside; Will Wolfe, Hernando; Patrick Schoolar, Neshoba Central.

South Roster

Tycarious Roberts, ATH, Taylorsville

Ronald Baker, DB, Jefferson Davis County

D.J. Travis, DB, Poplarville

Malcom Magee, DB, Ocean Springs

Mckail Sumrall, DB, Perry Central

Deltarus Thompson, DB, Oak Grove

Reese Barber, DB, Stringer

Dahauntre Hill, DL, Brookhaven

Demetrius Swilley, DL, Hazlehurst

Tijuane Bolton, DL, Perry Central

Jackson Byrd, DL, Resurrection

Lejavien Gammage, DL, Bay Springs

Cameron Young, DL, Franklin County

Sean Gomez, K/P, St. Martin

Hayes Maples, LB, Oak Grove

Austin Walker, LB, George County

Taemaus Glass, LB, Nanih Waiya

Willie Brown, LB, Pearl

Tim Steward, LB, Hazlehurst

Elijah Keyes, LB, Mize

Dillon Hayes, LS, Pearl

Trey Harris, OL, Brandon

Jordan Chapman, OL, Greene County

Quincy McGee, OL, Hattiesburg

Dedric Smith, OL, Brookhaven

Ramble Johnson, OL, Purvis

Jalen Carter, OL, Meridian

Demetrius Musgrove, OL, Bay Springs

Michael Gornak, OL, Oak Grove

Jake Smithhart, QB, Pearl

Jake Greer, QB, St. Stanislaus

Don Ragsdale, RB, Pisgah

Keon Moore, RB, Harrison Central

Tony Brown, RB, East Central

Reed Tyler, TE, Brandon

Natorian Watts, WR, Petal

Perry Keyes, WR, Taylorsville

Brad Cumbest, WR, East Central

Dylan Adams, WR, North Pike

Dell Thigpen, WR, Wesson

Coaches

Head Coach: Matt Caldwell, George County

Assistant Coaches: Dan Brady, Bay Springs; Jason Goodwin, Puckett; Todd McDaniel, Hazlehurst; Jaymie Palmer, Lawrence County; Ron Renfroe, George County; Corey Reynolds, South Jones; John Brown, Stringer