High School Football Spring Jamboree Schedule

Here is a list of spring jamboree games that are taking places over the next two weeks. If your game is not listed please send the schedule along with game times and location to Brandon Shields (fhsbaseball4@yahoo.com) or Chris Brooks (chrisbrooks@msgridiron.com) and we will add the game.

Tuesday, May 7

East Webster vs. Booneville (at NE Mississippi CC)

Thursday, May 9

Grenada at South Panola

Houston at South Pontotoc

Pontotoc at Saltillo

South Pike at North Pike

At Alcorn State

4:30 p.m. — Raleigh vs. Port Gibson

4:30 p.m. — Crystal Springs vs. McComb

5:15 p.m. — Mendenhall vs. Jefferson County

5:15 p.m. — Natchez vs. Wilkinson County

6 p.m. — Vicksburg vs. Port Gibson

6 p.m. — Crystal Springs vs. Provine

6:45 p.m. — Raleigh vs. McComb

6:45 p.m. — Mendenhall vs. Wilkinson County

7:30 p.m. — Vicksburg vs. Jefferson County

7:30 p.m. — Natchez vs. Provine

Friday, May 10

Bay Springs at Northeast Jones

Nettleton at Mantachie

Stone at Jefferson Davis County

Warren Central at Northwest Rankin

West Point at Oxford

Yazoo County at Raymond

At Byers

Starts at 4 p.m.

Alcorn Central vs. Corinth

Byers vs. Bluff City (Tenn.)

Independence vs. Walnut

Biggersville vs. Ashland

Corinth vs. Independence

Byers vs. Ashland

Alcorn Central vs. Hillcrest (Tenn.)

Walnut vs. Rossville Christian (Tenn.)

Biggersville vs. Bluff City (Tenn.)

Byers vs. Corinth

Independence vs. Hillcrest (Tenn.)

Walnut vs. Alcorn Central

Ashland vs. Bluff City (Tenn.)

Biggersville vs. Rossville Christian (Tenn.)

Corinth vs. Hillcrest (Tenn.)

Byers vs. Rossville Christian (Tenn.)

Walnut vs. Biggersville

Alcorn Central vs. Bluff City (Tenn.)

Independence vs. Ashland

Corinth vs. Walnut

Byers vs. Hillcrest (Tenn.)

Biggersville vs. Independence

Alcorn Central vs. Ashland

Byers vs. Biggersville

Independence vs. Rossville Christian (Tenn.)

Corinth vs. Ashland

Alcorn Central vs. Rossville Christian (Tenn.)

Ashland vs. Hillcrest (Tenn.)

Byers vs. Alcorn Central

Corinth vs. Biggersville

Independence vs. Bluff City (Tenn.)

Walnut vs. Rossville Christian (Tenn.)

Byers vs. Independence

Walnut vs. Ashland

Corinth vs. Rossville Christian (Tenn.)

Hillcrest (Tenn.) vs. Biggersville

Corinth vs. Bluff City (Tenn.)

Byers vs. Walnut

Alcorn Central vs. Independence

Walnut vs. Bluff City (Tenn.)

Alcorn Central vs. Biggersville

At Kossuth

5:30 p.m. — Kossuth vs. Aberdeen

6:30 p.m. — Aberdeen vs. Mooreville

7:30 p.m. — Kossuth vs. Mooreville

At Starkville

5:30 p.m. — Neshoba Central vs. Itawamba AHS

7:30 p.m. — Starkville vs. Greenwood

At Winston Academy

5:30 p.m. — Carroll Academy vs. Winston Academy

6:30 p.m. — Carroll Academy vs. Magnolia Heights

7:30 p.m. — Magnolia Heights vs. Winston Academy

Saturday, May 11

At Starkville

11 a.m. — Gentry vs. Shannon

1 p.m. — Kosciusko vs. Cleveland Central

3 p.m. — New Hope vs. Choctaw County

5 p.m. — Noxubee County vs. Kemper County

7 p.m. — Louisville vs. Lanier

At Jacksonville State (Jacksonville, Ala.)

12:30 p.m. — Hatley vs. Sumter Central (Ala.)

At Troy University (Troy, Ala.)

4 p.m. — Meridian vs. Colquitt County (Ga.)

Monday, May 13

At Scott Central

4 p.m. — Newton County vs. Pelahatchie

4:50 p.m. — Newton County vs. Scott Central

6:15 p.m. — Leake Central vs. Pelahatchie

7:05 p.m. — Leake Central vs. Scott Central

Thursday, May 16

Amory at Sulligent (Ala.)

Charleston at Lake Cormorant

Pisgah at Morton

Sebastopol at Lake

At Ethel

6 p.m. — J.Z. George vs. Leake County

At Okolona

Starts at 5:30 p.m. each team will play each other for 25 plays

Okolona vs. Potts Camp

Biggersville vs. Potts Camp

Okolona vs. Biggersville

At Southern Miss

3:30 p.m. — Heidelberg vs. Mount Olive

5 p.m. — Collins vs. Gautier

6:30 p.m. — North Forrest vs. West Marion

8 p.m. — Sumrall vs. Columbia

Friday, May 17

Davidson (Ala.) at Gulfport

Pearl at Clinton

West Lauderdale at NE Lauderdale

At Bogue Chitto

Starts at 6 p.m.

Bogue Chitto vs. Loyd Star

West Lincoln vs. Loyd Star

Bogue Chitto vs. West Lincoln

At Ethel

5:30 p.m. — Ethel vs. Choctaw Central

6:30 p.m. — Choctaw Central vs. Noxapater

7:30 p.m. — Ethel vs. Noxapater

At Southern Miss

4 p.m. — Seminary vs. Lawrence County

6 p.m. — Brandon vs. Hattiesburg

8 p.m. — Philadelphia vs. Hammond (La.)

Saturday, May 18

At Southern Miss

10 a.m. — Lumberton vs. Wesson

11:30 a.m. — MRA vs. Moss Point

1 p.m. — George County vs. Clarke County (Ala.)

2:45 p.m. — Newton vs. McLaurin

4:30 p.m. — Pearl River Central vs. Holmes County Central

6 p.m. — Clarkdale vs. Richland

7:30 p.m. — Magee vs. SE Lauderdale