High School Football Spring Jamboree Schedule

Starkville running back Rodriguez Clark. Photo by Keith Warren/MHSAA.

Here’s a list of spring jamboree games that are taking place this weekend and next weekend. If you don’t see your game listed please notify Brandon Shields on twitter @bshields0244.

 

Thursday, May 10

Germantown at Florence

Houston at Okolona

 

At Alcorn State

5 p.m. — Raleigh vs. Jefferson County

5 p.m. — Mendenhall vs. Natchez

5:45 p.m. — Crystal Springs vs. Mendenhall

5:45 p.m. — Raleigh vs. Natchez

6:30 p.m. — Crystal Springs vs. Jefferson County

 

At Charleston

(Game times weren’t provided).

Lake Cormorant vs. Kosciusko

Charleston vs. Kosciusko

Charleston vs. Lake Cormorant

 

At East Webster

5:30 p.m. — Booneville vs. East Webster

6:15 p.m. — Noxapater vs. Booneville

7 p.m. — South Pontotoc vs. East Webster

7:45 p.m. — South Pontotoc vs. Noxapater

 

At Mount Olive 

5 p.m. — Wingfield vs. East Marion

5 p.m. — McLaurin vs. McAdams

6 p.m. — Mount Olive vs. McAdams

6 p.m. — Wingfield vs. Lawrence County

7 p.m. — Mount Olive vs. McLaurin

7 p.m. — East Marion vs. Lawrence County

 

At Oxford

4 p.m. — Tupelo vs. Oxford (Ala.)

6 p.m. — Hernando vs. Grenada

8 p.m. — Oxford vs. Clarksdale

 

At Southern Miss

4 p.m. — West Marion vs. Sumrall

6 p.m. — Quitman vs. Heidelberg

8 p.m. — Laurel vs. Gulfport

 

Friday, May 11

Holmes Central at Yazoo County

Itawamba AHS at Nettleton

Jefferson Davis County at Hattiesburg

Mooreville at New Albany

 

At North Forrest

6 p.m. — West Jones vs. Tylertown

6:30 p.m. — Collins vs. West Jones

7 p.m. — Tylertown vs. Collins

7:30 p.m. — West Harrison vs. SE Lauderdale

8 p.m. — North Forrest vs. SE Lauderdale

8:30 p.m. — West Harrison vs. North Forrest

 

At Richland

5 p.m. — Choctaw Central vs. Leake County

6 p.m. — Lake vs. Mize

7 p.m. — Richland vs. Choctaw Central

8 p.m. — Lake vs. Leake County

9 p.m. — Richland vs. Mize

 

At St. Martin

5:30 p.m. — Picayune vs. Ocean Springs

6:20 p.m. — Picayune vs. St. Martin

7:10 p.m. — Stone vs. Ocean Springs

8 p.m. — St. Martin vs. Stone

 

At Starkville

5 p.m. — Indianola Gentry vs. Neshoba Central

7 p.m. — Starkville vs. Memphis Whitehaven

 

At Southern Miss

7 p.m. — Hancock vs. Hammond (La.)

8:30 p.m. — Wayne County vs. Walker (La.)

 

At West Lincoln

5 p.m. — West Lincoln vs. Loyd Star

5:30 p.m. — Bogue Chitto vs. Enterprise-Lincoln

6 p.m. — Bogue Chitto vs. Loyd Star

6:30 p.m. — West Lincoln vs. Enterprise-Lincoln

 

At West Point

6:30 p.m. — Meridian vs. South Panola

7:30 p.m. — West Point vs. South Panola

8:30 p.m. — West Point vs. Meridian

 

Saturday, May 12

At Starkville

11 a.m. — Greenville vs. Louisville

1 p.m. — Lanier vs. Leake Central

3 p.m. — Velma Jackson vs. Yazoo City

5 p.m. — Murrah vs. Columbus

7 p.m. — Canton vs. Noxubee County

 

At Southern Miss

10 a.m. — Moss Point vs. Lumberton

Noon — Forest vs. Bay Springs

2 p.m. — Kemper County vs. Stringer

4 p.m. — NE Lauderdale vs. Forrest Co. AHS

6 p.m. — Forest Hill vs. Seminary

8 p.m. — Poplarville vs. Crestview (Fla.)

 

Tuesday, May 15

Northeast Jones at Magee

 

Thursday, May 17

Biggersville at Cherokee (Ala.)

Brandon at Warren Central

Pearl at Clinton

 

Saturday, May 19

Northwest Rankin Cougar Pride Day (intersquad) 6:00 p.m.