MHSAA Master Football Schedule

Callaway running back Lakeneth Thompson.

CLASS 6A

REGION 1-6A
COLUMBUS
Coach: Eric Rice
A. 17 West Point
A. 24 Noxubee County
A. 31 open
S. 7 Starkville
S. 14 at Vicksburg
S. 21 at DeSoto Central
S. 28 Tupelo
O. 5 at Horn Lake
O. 12 Southaven
O. 19 at Oxford
O. 26 South Panola
N. 2 Hernando
DESOTO CENTRAL
Coach: Shelby Ford
A. 17 at Amory
A. 24 Memphis White Station
A. 31 Olive Branch
S. 7 at Lake Cormorant
S. 14 at Memphis Central
S. 21 Columbus
S. 28 at Horn Lake
O. 4 Oxford
O. 12 at Hernando
O. 19 Tupelo
O. 26 at Southaven
N. 2 South Panola
HERNANDO
Coach: Will Wolfe
A. 17 open
A. 24 Middle College Prep (Tenn.)
A. 31 Lake Cormorant
S. 7 at Memphis White Station
S. 14 Briarcrest Christian (Tenn.)
S. 21 at Tupelo
S. 28 Southaven
O. 4 at South Panola
O. 12 DeSoto Central
O. 19 at Horn Lake
O. 26 Oxford
N. 2 at Columbus
HORN LAKE
Coach: Brad Boyette
A. 17 open
A. 24 at Shannon
A. 31 Charleston
S. 7 vs. Washington (Okla.) at Shreveport (La.)
S. 14 at Lake Cormorant
S. 21 at South Panola
S. 28 DeSoto Central
O. 5 Columbus
O. 12 at Oxford
O. 19 Hernando
O. 26 at Tupelo
N. 2 Southaven
OXFORD
Coach: Chris Cutcliffe
A. 17 vs. Warren Central (at Vicksburg)
A. 24 Starkville
A. 31 at Grenada
S. 7 Lafayette
S. 14 at Pontotoc
S. 21 at Southaven
S. 28 South Panola
O. 4 at DeSoto Central
O. 12 Horn Lake
O. 19 Columbus
O. 26 at Hernando
N. 2 Tupelo
SOUTHAVEN
Coach: Eddie Stevenson
A. 17 at Cordova (Tenn.)
A. 24 Olive Branch
A. 31 Germantown
S. 7 open
S. 14 Germantown (Tenn.)
S. 21 Oxford
S. 28 at Hernando
O. 5 Tupelo
O. 12 at Columbus
O. 19 at South Panola
O. 26 DeSoto Central
N. 2 at Horn Lake
SOUTH PANOLA
Coach: Ricky Woods
A. 16 Clinton
A. 24 Brandon
A. 31 Greenville
S. 7 at Clarksdale
S. 14 at MUS (Tenn.)
S. 21 Horn Lake
S. 28 at Oxford
O. 4 Hernando
O. 12 at Tupelo
O. 19 Southaven
O. 26 at Columbus
N. 2 at DeSoto Central
TUPELO
Coach: Trent Hammond
A. 17 at Meridian
A. 24 Corinth
A. 31 at Clarksdale
S. 7 Brandon
S. 14 open
S. 21 Hernando
S. 28 at Columbus
O. 5 at Southaven
O. 12 South Panola
O. 19 at DeSoto Central
O. 26 Horn Lake
N. 2 at Oxford
REGION 2-6A
CLINTON
Coach: Judd Boswell
A. 16 at South Panola
A. 24 Vicksburg
A. 31 at Brandon
S. 7 Germantown
S. 14 open
S. 21 at Madison Central
S. 28 Provine
O. 4 at Murrah (Hughes)
O. 12 Northwest Rankin
O. 19 at Warren Central
O. 26 Greenville
N. 2 Starkville
GREENVILLE
Coach: Sherrod Gideon
A. 18 Indianola Gentry
A. 24 Clarksdale
A. 31 at South Panola
S. 7 at Greenwood
S. 14 open
S. 21 at Murrah (Hughes)
S. 28 Warren Central
O. 5 at Starkville
O. 12 Provine
O. 19 at Northwest Rankin
O. 26 at Clinton
N. 2 Madison Central
MADISON CENTRAL
Coach: Anthony Hart
A. 17 at Brandon
A. 24 Ocean Springs
A. 31 at D’Iberville
S. 7 at Pearl
S. 14 open
S. 21 Clinton
S. 27 Murrah
O. 5 at Warren Central
O. 12 Starkville
O. 19 at Provine (Hughes)
O. 26 Northwest Rankin
N. 2 at Greenville
MURRAH
Coach: Damian Gary
A. 17 at Yazoo County
A. 25 at Callaway (Hughes)
A. 31 at Ocean Springs
S. 7 open
S. 14 at Jim Hill (Hughes)
S. 21 Greenville (Hughes)
S. 27 at Madison Central
O. 4 Clinton (Hughes)
O. 12 Warren Central (Hughes)
O. 19 at Starkville
O. 26 at Provine (Hughes)
N. 2 at Northwest Rankin
NORTHWEST RANKIN
Coach: Toby Collums
A. 17 at Germantown
A. 24 Ridgeland
A. 31 Pearl
S. 7 open
S. 14 at Brandon
S. 21 at Warren Central
S. 28 Starkville
O. 5 at Provine (Hughes)
O. 12 at Clinton
O. 19 Greenville
O. 26 at Madison Central
N. 2 Murrah
PROVINE
Coach: Tim Wilson
A. 17 at Jim Hill (Hughes)
A. 24 open
A. 31 Velma Jackson (Hughes)
S. 7 Lanier (Hughes)
S. 14 at Callaway (S.J.)
S. 21 at Starkville
S. 28 at Clinton
O. 5 Northwest Rankin (Hughes)
O. 12 at Greenville
O. 19 Madison Central (Hughes)
O. 26 Murrah (Hughes)
N. 2 at Warren Central
STARKVILLE
Coach: Chris Jones
A. 17 Noxubee County
A. 24 at Oxford
A. 31 West Point
S. 7 at Columbus
S. 14 open
S. 21 Provine
S. 28 at Northwest Rankin
O. 5 Greenville
O. 12 at Madison Central
O. 19 Murrah
O. 26 Warren Central
N. 2 at Clinton
WARREN CENTRAL
Coach: Josh Morgan
A. 17 vs. Oxford (at Vicksburg)
A. 24 Pearl
A. 31 at Vicksburg
S. 7 at Neville (La.)
S. 14 open
S. 21 Northwest Rankin
S. 28 at Greenville
O. 5 Madison Central
O. 12 at Murrah (Hughes)
O. 19 Clinton
O. 26 at Starkville
N. 2 Provine
REGION 3-6A
BRANDON
Coach: Tyler Peterson
A. 17 Madison Central
A. 24 at South Panola
A. 31 Clinton
S. 7 at Tupelo
S. 14 Northwest Rankin
S. 21 Terry
S. 28 at George County
O. 5 Petal
O. 12 at Meridian
O. 19 at Oak Grove
O. 26 Jim Hill
N. 2 at Pearl
GEORGE COUNTY
Coach: Matt Caldwell
A. 17 vs. Gulfport (at Harrison Central)
A. 24 Greene County
A. 31 at East Central
S. 7 at Ocean Springs
S. 14 Harrison Central
S. 21 at Oak Grove
S. 28 Brandon
O. 6 at Jim Hill (S.J.)
O. 12 at Pearl
O. 19 Terry
O. 26 at Petal
N. 2 Meridian
JIM HILL
Coach: Priest Crockett
A. 17 Provine (Hughes)
A. 24 Forest Hill (Hughes)
A. 31 Canton (S.J.)
S. 6 Wingfield (Hughes)
S. 14 Murrah (Hughes)
S. 22 Meridian (Hughes)
S. 28 at Terry
O. 6 George County (S.J.)
O. 12 at Petal
O. 18 Pearl (Hughes)
O. 26 at Brandon
N. 1 Oak Grove (S.J.)
MERIDIAN
Coach: Calvin Hampton
A. 17 Tupelo
A. 24 Davidson (Ala.)
A. 31 at Phenix Central (Ala.)
S. 7 at Noxubee County
S. 14 open
S. 22 at Jim Hill (Hughes)
S. 28 Pearl
O. 5 at Oak Grove
O. 12 Brandon
O. 19 Petal
O. 26 at Terry
N. 2 at George County
OAK GROVE
Coach: Drew Causey
A. 17 Purvis
A. 24 at Wayne County
A. 31 at Laurel
S. 7 Hattiesburg
S. 14 open
S. 21 George County
S. 28 at Petal
O. 5 Meridian
O. 12 at Terry
O. 19 Brandon
O. 26 Pearl
N. 1 at Jim Hill (S.J.)
PEARL
Coach: John Perry
A. 17 Brookhaven
A. 24 at Warren Central
A. 31 at Northwest Rankin
S. 7 Madison Central
S. 14 open
S. 21 Petal
S. 28 at Meridian
O. 5 Terry
O. 12 George County
O. 18 at Jim Hill (Hughes)
O. 26 at Oak Grove
N. 2 Brandon
PETAL
Coach: Marcus Boyles
A. 18 at Hattiesburg
A. 24 at Gulfport
A. 31 Brother Martin (La.)
S. 7 Laurel
S. 14 open
S. 21 at Pearl
S. 28 Oak Grove
O. 5 at Brandon
O. 12 Jim Hill
O. 19 at Meridian
O. 26 George County
N. 1 Terry
TERRY
Coach: J.J. Plummer
A. 17 Raymond
A. 24 at Wingfield (S.J.)
A. 31 at Florence
S. 7 Port Gibson
S. 14 Jefferson County
S. 21 at Brandon
S. 28 Jim Hill
O. 5 at Pearl
O. 12 Oak Grove
O. 19 at George County
O. 26 Meridian
N. 1 at Petal
REGION 4-6A
BILOXI
Coach: Katlan French
A. 17 St. Stanislaus
A. 24 East Central
A. 31 at Stone
S. 7 open
S. 14 Northshore (La.)
S. 21 at D’Iberville
S. 28 at Harrison Central
O. 5 Ocean Springs
O. 12 St. Martin
O. 19 at Pascagoula
O. 26 Hancock
N. 2 at Gulfport
D’IBERVILLE
Coach: Eric Collins
A. 17 Tylertown
A. 24 Picayune
A. 31 Madison Central
S. 7 at West Florida (Fla.)
S. 14 open
S. 21 Biloxi
S. 28 at Ocean Springs
O. 5 at Pascagoula
O. 12 Hancock
O. 19 at Gulfport
O. 26 at Harrison Central
N. 2 St. Martin
GULFPORT
Coach: John Archie
A. 17 vs. George County (at Harrison Central)
A. 24 Petal
A. 31 Archbishop Rummel
S. 7 at Picayune
S. 14 open
S. 21 at St. Martin
S. 28 Pascagoula
O. 5 at Hancock
O. 12 Harrison Central
O. 19 D’Iberville
O. 26 at Ocean Springs
N. 2 Biloxi
HANCOCK
Coach: Neil Lollar
A. 17 at Pearl River Central
A. 24 South Jones
A. 31 at Gautier
S. 7 open
S. 14 Lakeshore (La.)
S. 21 Ocean Springs
S. 28 at St. Martin
O. 5 Gulfport
O. 12 at D’Iberville
O. 19 Harrison Central
O. 26 at Biloxi
N. 2 Pascagoula
HARRISON CENTRAL
Coach: Casey Cain
A. 17 Jefferson Davis County
A. 24 Stone
A. 31 Forest Hill
S. 7 open
S. 14 at George County
S. 21 at Pascagoula
S. 28 Biloxi
O. 5 St. Martin
O. 12 at Gulfport
O. 19 at Hancock
O. 26 D’Iberville
N. 2 at Ocean Springs
OCEAN SPRINGS
Coach: Ryan Ross
A. 17 Gautier
A. 24 at Madison Central
A. 31 Murrah
S. 7 George County
S. 14 open
S. 21 at Hancock
S. 28 D’Iberville
O. 5 at Biloxi
O. 12 Pascagoula
O. 19 at St. Martin
O. 26 Gulfport
N. 2 Harrison Central
PASCAGOULA
Coach: Lewis Sims
A. 17 Moss Point
A. 24 Gulf Breeze (Fla.)
A. 31 Picayune
S. 7 Gautier
S. 14 open
S. 21 Harrison Central
S. 28 at Gulfport
O. 5 D’Iberville
O. 12 at Ocean Springs
O. 19 Biloxi
O. 26 at St. Martin
N. 2 at Hancock
ST. MARTIN
Coach: Eddie Whitehead
A. 17 at Forest Hill (S.J.)
A. 24 at Tylertown
A. 31 Crestview (Fla.)
S. 7 at St. Stanislaus
S. 14 open
S. 21 Gulfport
S. 28 Hancock
O. 5 at Harrison Central
O. 12 at Biloxi
O. 19 Ocean Springs
O. 26 Pascagoula
N. 2 at D’Iberville

 

CLASS 5A

REGION 1-5A
CENTER HILL
Coach: Alan Peacock
A. 17 at St. George’s (Tenn.)
A. 24 Collierville (Tenn.)
A. 31 Byhalia
S. 7 at Corinth
S. 14 Crockett County (Tenn.)
S. 21 at Grenada
S. 28 West Point
O. 5 at Saltillo
O. 12 Lewisburg
O. 19 Lafayette
O. 26 at Lake Cormorant
N. 2 at Olive Branch
GRENADA
Coach: Ashley Kuhn
A. 17 Christian Brothers (Tenn.)
A. 24 Cleveland Central
A. 31 Oxford
S. 7 at Kosciusko
S. 14 Louisville
S. 21 Center Hill
S. 28 at Lake Cormorant
O. 5 Olive Branch
O. 12 at Lafayette
O. 19 West Point
O. 26 at Lewisburg
N. 2 at Saltillo
LAFAYETTE
Coach: Michael Fair
A. 17 Cleveland Central
A. 24 Charleston
A. 31 at North Panola
S. 7 at Oxford
S. 14 open
S. 21 at West Point
S. 28 Saltillo
O. 4 at Lewisburg
O. 12 Grenada
O. 19 at Center Hill
O. 26 Olive Branch
N. 2 at Lake Cormorant
LAKE CORMORANT
Coach: Nick Nester
A. 17 at Senatobia
A. 24 open
A. 31 at Hernando
S. 7 DeSoto Central
S. 14 Horn Lake
S. 21 at Lewisburg
S. 28 Grenada
O. 5 at West Point
O. 12 Saltillo
O. 19 at Olive Branch
O. 26 Center Hill
N. 2 Lafayette
LEWISBURG
Coach: Matt Gehrke
A. 17 at Memphis Manassas
A. 24 at Hardin County (Tenn.)
A. 31 Clarksville (Tenn.)
S. 7 open
S. 14 at Fayette Ware (Tenn.)
S. 21 Lake Cormorant
S. 28 at Olive Branch
O. 4 Lafayette
O. 12 at Center Hill
O. 19 at Saltillo
O. 26 Grenada
N. 2 West Point
OLIVE BRANCH
Coach: Tyler Turner
A. 17 at Collierville (Tenn.)
A. 24 at Southaven
A. 31 at DeSoto Central
S. 7 Memphis Kirby
S. 14 open
S. 21 at Saltillo
S. 28 Lewisburg
O. 5 at Grenada
O. 12 West Point
O. 19 Lake Cormorant
O. 26 at Lafayette
N. 2 Center Hill
SALTILLO
Coach: Ryan Summers
A. 17 at North Pontotoc
A. 24 Amory
A. 31 at Itawamba AHS
S. 7 at Booneville
S. 14 Baldwyn
S. 21 Olive Branch
S. 28 at Lafayette
O. 5 Center Hill
O. 12 at Lake Cormorant
O. 19 Lewisburg
O. 26 at West Point
N. 2 Grenada
WEST POINT
Coach: Chris Chambless
A. 17 at Columbus
A. 24 Louisville
A. 31 at Starkville
S. 7 open
S. 14 Noxubee County
S. 21 Lafayette
S. 28 at Center Hill
O. 5 Lake Cormorant
O. 12 at Olive Branch
O. 19 at Grenada
O. 26 Saltillo
N. 2 at Lewisburg
REGION 2-5A
CALLAWAY
Coach: Chad Germany
A. 17 at Laurel
A. 25 Murrah (Hughes)
A. 31 open
S. 7 Hazlehurst (N.J.)
S. 14 Provine (S.J.)
S. 21 at Cleveland Central
S. 28 at Germantown
O. 5 Ridgeland (S.J.)
O. 12 at Canton
O. 18 Holmes Central (S.J.)
O. 26 at Vicksburg
N. 2 Neshoba Central (Hughes)
CANTON
Coach: Calvin Bolton
A. 17 Hazlehurst
A. 24 at Velma Jackson
A. 31 at Jim Hill (S.J.)
S. 7 Leake Central
S. 14 Wingfield
S. 21 at Ridgeland
S. 28 Holmes Central
O. 5 at Neshoba Central
O. 12 Callaway
O. 19 at Vicksburg
O. 26 Germantown
N. 2 at Cleveland Central
CLEVELAND CENTRAL
Coach: Ricky Smither
A. 17 at Lafayette
A. 24 at Grenada
A. 31 Greenwood
S. 7 at Tunica Rosa Fort
S. 14 Clarksdale
S. 21 Callaway
S. 28 at Ridgeland
O. 5 Vicksburg
O. 12 at Holmes Central
O. 19 Germantown
O. 26 at Neshoba Central
N. 2 Canton
GERMANTOWN
Coach: Tim Shramek
A. 17 Northwest Rankin
A. 24 Yazoo County
A. 31 at Southaven
S. 7 at Clinton
S. 14 open
S. 21 Vicksburg
S. 28 Callaway
O. 5 at Holmes Central
O. 12 Neshoba Central
O. 19 at Cleveland Central
O. 26 at Canton
N. 2 Ridgeland
HOLMES CENTRAL
Coach: Marcus Rogers
A. 17 Yazoo City
A. 24 Greenwood
A. 31 at Marks Palmer
S. 7 open
S. 14 at Niceville (Fla.)
S. 21 at Neshoba Central
S. 28 at Canton
O. 5 Germantown
O. 12 Cleveland Central
O. 18 at Callaway (S.J.)
O. 26 at Ridgeland
N. 2 Vicksburg
NESHOBA CENTRAL
Coach: Patrick Schoolar
A. 17 at Kosciusko
A. 24 Newton County
A. 31 at Philadelphia
S. 7 West Lauderdale
S. 14 NE Lauderdale
S. 21 Holmes Central
S. 28 at Vicksburg
O. 5 Canton
O. 12 at Germantown
O. 19 Ridgeland
O. 26 Cleveland Central
N. 2 at Callaway (Hughes)
RIDGELAND
Coach: Ryan Earnest
A. 16 Velma Jackson
A. 24 at Northwest Rankin
A. 31 Kosciusko
S. 7 at Forest Hill (S.J.)
S. 14 open
S. 21 Canton
S. 28 Cleveland Central
O. 5 at Callaway (S.J.)
O. 12 Vicksburg
O. 19 at Neshoba Central
O. 26 Holmes Central
N. 2 at Germantown
VICKSBURG
Coach: Tim Hughes
A. 17 Clarksdale
A. 24 at Clinton
A. 31 Warren Central
S. 7 open
S. 14 Columbus
S. 21 at Germantown
S. 28 Neshoba Central
O. 5 at Cleveland Central
O. 12 at Ridgeland
O. 19 Canton
O. 26 Callaway
N. 2 at Holmes Central
REGION 3-5A
BROOKHAVEN
Coach: Tucker Peavey
A. 17 at Pearl
A. 24 Lawrence County
A. 31 South Pike
S. 7 at McComb
S. 14 open
S. 21 North Pike
S. 28 at Laurel
O. 5 Forest Hill
O. 12 at Natchez
O. 19 Wingfield
O. 26 at South Jones
N. 2 West Jones
FOREST HILL
Coach: Jeremy Jones
A. 17 St. Martin (S.J.)
A. 24 at Jim Hill (Hughes)
A. 31 at Harrison Central
S. 7 Ridgeland (S.J.)
S. 14 at Lanier (N.J.)
S. 21 at West Jones
S. 28 South Jones (S.J.)
O. 5 at Brookhaven
O. 12 at Wingfield (S.J.)
O. 19 Laurel (S.J.)
O. 26 at Natchez
N. 2 North Pike (S.J.)
LAUREL
Coach: Todd Breland
A. 17 Callaway
A. 25 at Hattiesburg
A. 31 Oak Grove
S. 7 at Petal
S. 14 open
S. 21 at South Jones
S. 28 Brookhaven
O. 4 at Wingfield (S.J.)
O. 12 West Jones
O. 19 at Forest Hill (S.J.)
O. 26 North Pike
N. 2 at Natchez
NATCHEZ 
Coach: Roy Rigsby
A. 17 Wilkinson County
A. 24 at Jefferson County
A. 31 at Port Gibson
S. 7 open
S. 14 Jefferson Davis County
S. 21 at Wingfield (S.J.)
S. 28 West Jones
O. 5 at South Jones
O. 12 Brookhaven
O. 19 at North Pike
O. 26 Forest Hill
N. 2 Laurel
NORTH PIKE
Coach: Chris Smith
A. 16 Lawrence County
A. 24 South Pike
A. 31 at Franklin County
S. 7 at Tylertown
S. 14 open
S. 21 at Brookhaven
S. 28 Wingfield
O. 5 at West Jones
O. 12 South Jones
O. 19 Natchez
O. 26 at Laurel
N. 2 at Forest Hill (S.J.)
SOUTH JONES
Coach: Roger Satcher
A. 17 Sumrall
A. 24 at Hancock
A. 31 West Harrison
S. 7 Northeast Jones
S. 14 at Bay St. Louis
S. 21 Laurel
S. 28 at Forest Hill (S.J.)
O. 5 Natchez
O. 12 at North Pike
O. 19 at West Jones
O. 26 Brookhaven
N. 2 at Wingfield (N.J.)
WEST JONES
Coach: Scott Pierson
A. 17 Wayne County
A. 24 Northeast Jones
A. 31 at Quitman
S. 7 at Bay Springs
S. 14 open
S. 21 Forest Hill
S. 28 at Natchez
O. 5 North Pike
O. 12 at Laurel
O. 19 South Jones
O. 26 at Wingfield (S.J.)
N. 2 at Brookhaven
WINGFIELD
Coach: Joel Sinclair
A. 17 at Heidelberg
A. 24 Terry (S.J.)
A. 31 Lanier (N.J.)
S. 6 at Jim Hill (Hughes)
S. 14 at Canton
S. 21 Natchez (S.J.)
S. 28 at North Pike
O. 4 Laurel (S.J.)
O. 12 Forest Hill (S.J.)
O. 19 at Brookhaven
O. 26 West Jones (S.J.)
N. 2 South Jones (N.J.)
REGION 4-5A
GAUTIER
Coach: Marc High
A. 17 at Ocean Springs
A. 24 at Moss Point
A. 31 Hancock
S. 7 at Pascagoula
S. 14 open
S. 21 Hattiesburg
S. 28 at Long Beach
O. 5 West Harrison
O. 12 at Stone
O. 19 Pearl River Central
O. 26 at Picayune
N. 2 at Wayne County
HATTIESBURG
Coach: Tony Vance
A. 18 Petal
A. 25 Laurel
A. 31 at Moss Point
S. 7 at Oak Grove
S. 14 open
S. 21 at Gautier
S. 28 at Stone
O. 5 Pearl River Central
O. 12 Wayne County
O. 19 Picayune
O. 26 at Long Beach
N. 2 West Harrison
LONG BEACH
Coach: Philip Pigott
A. 16 Pass Christian
A. 24 open
A. 31 Bay St. Louis
S. 7 at Vancleave
S. 14 at Greene County
S. 21 Pearl River Central
S. 28 Gautier
O. 5 at Wayne County
O. 12 at Picayune
O. 19 at West Harrison
O. 26 Hattiesburg
N. 2 at Stone
PEARL RIVER CENTRAL
Coach: Jacob Owen
A. 17 Hancock
A. 24 Poplarville
A. 31 at Forrest Co. AHS
S. 7 open
S. 14 St. Stanislaus
S. 21 at Long Beach
S. 28 at Wayne County
O. 5 at Hattiesburg
O. 12 West Harrison
O. 19 at Gautier
O. 26 Stone
N. 2 Picayune
PICAYUNE
Coach: Dodd Lee
A. 17 Poplarville
A. 24 at D’Iberville
A. 31 at Pascagoula
S. 7 Gulfport
S. 14 open
S. 21 Wayne County
S. 28 at West Harrison
O. 5 Stone
O. 12 Long Beach
O. 19 at Hattiesburg
O. 26 Gautier
N. 2 at Pearl River Central
STONE
Coach: John Feaster
A. 17 open
A. 24 at Harrison Central
A. 31 Biloxi
S. 7 at Poplarville
S. 14 open
S. 21 at West Harrison
S. 28 Hattiesburg
O. 5 at Picayune
O. 12 Gautier
O. 19 at Wayne County
O. 26 at Pearl River Central
N. 2 Long Beach
WAYNE COUNTY
Coach: Shelton Gandy
A. 17 at West Jones
A. 24 Oak Grove
A. 31 at Jefferson Davis County
S. 7 open
S. 14 Moss Point
S. 21 at Picayune
S. 28 Pearl River Central
O. 5 Long Beach
O. 12 at Hattiesburg
O. 19 Stone
O. 26 at West Harrison
N. 2 Gautier
WEST HARRISON
Coach: Quincy Patrick
A. 17 at Bay St. Louis
A. 24 at Vancleave
A. 31 at South Jones
S. 7 Pass Christian
S. 14 open
S. 21 Stone
S. 28 Picayune
O. 5 at Gautier
O. 12 at Pearl River Central
O. 19 Long Beach
O. 26 Wayne County
N. 2 at Hattiesburg

 

CLASS 4A

REGION 1-4A
BYHALIA
Coach: John Danley
A. 17 Holly Springs
A. 24 at Coahoma County
A. 31 at Center Hill
S. 7 at Independence
S. 14 Caledonia
S. 22 Coldwater
S. 28 at Corinth
O. 5 New Albany
O. 12 at Senatobia
O. 19 Ripley
O. 26 Tishomingo County
CORINTH
Coach: Todd Lowrey
A. 17 Shannon
A. 24 at Tupelo
A. 31 Melbourne Central (Fla.)
S. 7 Center Hill
S. 14 at Itawamba AHS
S. 21 Kossuth
S. 28 Byhalia
O. 5 at Tishomingo County
O. 12 at Ripley
O. 19 New Albany
O. 26 at Senatobia
NEW ALBANY
Coach: Cody Stubblefield
A. 17 Baldwyn
A. 24 Itawamba AHS
A. 31 at Pontotoc
S. 7 at Amory
S. 14 Kossuth
S. 21 at East Union
S. 28 Senatobia
O. 5 at Byhalia
O. 12 Tishomingo County
O. 19 at Corinth
O. 26 Ripley
RIPLEY
Coach: Sam Hathorn
A. 17 at Itawamba AHS
A. 24 at Kossuth
A. 31 at Calhoun City
S. 7 Louisville
S. 14 open
S. 21 Pontotoc
S. 28 Tishomingo County
O. 5 at Senatobia
O. 12 Corinth
O. 19 at Byhalia
O. 26 at New Albany
SENATOBIA
Coach: Brooks Oakley
A. 17 Lake Cormorant
A. 24 at Pontotoc
A. 31 Independence
S. 7 at Charleston
S. 14 at Shannon
S. 21 open
S. 28 at New Albany
O. 5 Ripley
O. 12 Byhalia
O. 19 at Tishomingo County
O. 26 Corinth
TISHOMINGO COUNTY
Coach: Jim McCay
A. 16 Alcorn Central
A. 24 at McNairy Central (Tenn.)
A. 31 Belmont
S. 7 at Kossuth
S. 14 Booneville
S. 21 at Holly Springs
S. 28 at Ripley
O. 5 Corinth
O. 12 at New Albany
O. 19 Senatobia
O. 26 at Byhalia
REGION 2-4A
AMORY
Coach: Allen Glenn
A. 17 DeSoto Central
A. 24 at Saltillo
A. 31 at Aberdeen
S. 7 New Albany
S. 14 at Nettleton
S. 21 Houston
S. 28 at Itawamba AHS
O. 5 Pontotoc
O. 12 Shannon
O. 19 at Caledonia
O. 26 Mooreville
CALEDONIA
Coach: Michael Kelly
A. 17 West Lowndes
A. 24 Aberdeen
A. 31 open
S. 7 at Choctaw County
S. 14 at Byhalia
S. 21 at New Hope
S. 28 Shannon
O. 5 at Mooreville
O. 12 Pontotoc
O. 19 Amory
O. 26 at Itawamba AHS
ITAWAMBA AHS
Coach: Clint Hoots
A. 17 Ripley
A. 24 at New Albany
A. 31 Saltillo
S. 7 at Houston
S. 14 Corinth
S. 21 at Aberdeen
S. 28 Amory
O. 5 at Shannon
O. 12 Mooreville
O. 19 at Pontotoc
O. 26 Caledonia
MOOREVILLE
Coach: Jimmy Young
A. 17 Booneville
A. 24 at North Pontotoc
A. 31 Mantachie
S. 7 East Union
S. 14 at Belmont
S. 21 South Pontotoc
S. 28 at Pontotoc
O. 5 Caledonia
O. 12 at Itawamba AHS
O. 19 Shannon
O. 26 at Amory
PONTOTOC
Coach: Jeff Carter
A. 17 Houston
A. 24 Senatobia
A. 31 New Albany
S. 7 Aberdeen
S. 14 Oxford
S. 21 at Ripley
S. 28 Mooreville
O. 5 at Amory
O. 12 at Caledonia
O. 19 Itawamba AHS
O. 26 at Shannon
SHANNON
Coach: Daryl Carter
A. 17 at Corinth
A. 24 Horn Lake
A. 31 at Noxubee County
S. 7 at New Hope
S. 14 Senatobia
S. 21 Clarksdale
S. 28 at Caledonia
O. 5 Itawamba AHS
O. 12 at Amory
O. 19 at Mooreville
O. 26 Pontotoc
REGION 3-4A
CLARKSDALE
Coach: Henry Johnson
A. 17 at Vicksburg
A. 24 at Greenville
A. 31 Tupelo
S. 7 South Panola
S. 14 at Cleveland Central
S. 21 at Shannon
S. 28 at Yazoo City
O. 5 Coahoma County
O. 12 Indianola Gentry
O. 19 Tunica Rosa Fort
O. 26 at Greenwood
GREENWOOD
Coach: Clinton Gatewood
A. 17 Leflore County
A. 24 at Holmes Central
A. 31 at Cleveland Central
S. 7 Greenville
S. 14 Amanda Elzy
S. 21 at Louisville
S. 28 at Indianola Gentry
O. 5 at Yazoo City
O. 12 Tunica Rosa Fort
O. 19 open
O. 26 Clarksdale
INDIANOLA GENTRY
Coach: Mario Young
A. 18 at Greenville
A. 24 Port Gibson
A. 31 Ruleville
S. 7 at North Panola
S. 14 Humphreys County
S. 21 Leflore County
S. 28 Greenwood
O. 5 at Tunica Rosa Fort
O. 12 at Clarksdale
O. 19 Yazoo City
O. 26 at Greenville O’Bannon
TUNICA ROSA FORT
Coach: Kwame Jackson
A. 17 at Lausanne (Tenn.)
A. 24 North Panola
A. 31 at Shaw
S. 7 Cleveland Central
S. 14 at Coahoma AHS
S. 21 at Marks Palmer
S. 28 open
O. 5 Indianola Gentry
O. 12 at Greenwood
O. 19 at Clarksdale
O. 26 Yazoo City
YAZOO CITY
Coach: Rodney Adams
A. 17 at Holmes Central
A. 24 Humphreys County
A. 31 at Yazoo County
S. 7 Crystal Springs
S. 14 at Port Gibson
S. 21 Amanda Elzy
S. 28 Clarksdale
O. 5 Greenwood
O. 12 open
O. 19 at Indianola Gentry
O. 26 at Tunica Rosa Fort
REGION 4-4A
KOSCIUSKO
Coach: Kelly Causey
A. 17 Neshoba Central
A. 24 at Forest
A. 31 at Ridgeland
S. 7 Grenada
S. 14 open
S. 21 at Florence
S. 28 at Leake Central
O. 5 New Hope
O. 12 at Noxubee County
O. 19 Louisville
O. 26 Winona
LEAKE CENTRAL
Coach: Bryant Thomas
A. 17 at Newton County
A. 24 Leake County
A. 31 West Lauderdale
S. 7 at Canton
S. 14 at Velma Jackson
S. 20 Forest
S. 28 Kosciusko
O. 5 open
O. 12 at New Hope
O. 19 Noxubee County
O. 26 at Louisville
LOUISVILLE
Coach: M.C. Miller
A. 17 at Navarre (Fla.)
A. 24 at West Point
A. 31 Kemper County
S. 7 at Ripley
S. 14 at Grenada
S. 21 Greenwood
S. 28 at New Hope
O. 5 Noxubee County
O. 12 Forest
O. 19 at Kosciusko
O. 26 Leake Central
NEW HOPE
Coach: Wade Tackett
A. 17 Forest
A. 24 at West Lauderdale
A. 31 at Houston
S. 7 Shannon
S. 14 Aberdeen
S. 21 Caledonia
S. 28 Louisville
O. 5 at Kosciusko
O. 12 Leake Central
O. 19 at Jackson Prep
O. 26 at Noxubee County
NOXUBEE COUNTY
Coach: Tyrone Shorter
A. 17 at Starkville
A. 24 at Columbus
A. 31 Shannon
S. 7 Meridian
S. 14 at West Point
S. 21 at West Monroe (La.)
S. 28 at Glenwood (Ala.)
O. 5 at Louisville
O. 12 Kosciusko
O. 19 at Leake Central
O. 26 New Hope
REGION 5-4A
MENDENHALL
Coach: Chucky Allen
A. 17 Florence
A. 24 Raymond
A. 30 at Magee
S. 7 open
S. 14 at Purvis
S. 21 Raleigh
S. 28 at Newton County
O. 5 at NE Lauderdale
O. 12 West Laudedale
O. 19 at Northeast Jones
O. 26 Quitman
NEWTON COUNTY
Coach: Bobby Bass
A. 17 Leake Central
A. 24 at Neshoba Central
A. 31 Scott Central
S. 7 at SE Lauderdale
S. 14 Union
S. 21 at Enterprise-Clarke
S. 28 Mendenhall
O. 5 at Quitman
O. 12 NE Lauderdale
O. 19 at West Lauderdale
O. 26 Northeast Jones
NORTHEAST JONES
Coach: Keith Braddock
A. 17 Taylorsville
A. 24 at West Jones
A. 31 Collins
S. 7 at South Jones
S. 14 at Bay Springs
S. 21 open
S. 28 NE Lauderdale
O. 5 at West Lauderdale
O. 12 Quitman
O. 19 Mendenhall
O. 26 at Newton County
NE LAUDERDALE
Coach: John Douglass
A. 17 at Kemper County
A. 24 at Enterprise-Clarke
A. 31 SE Lauderdale
S. 7 Jackson Academy
S. 14 at Neshoba Central
S. 21 open
S. 28 at Northeast Jones
O. 5 Mendenhall
O. 12 at Newton County
O. 19 at Quitman
O. 26 West Lauderdale
QUITMAN
Coach: Steve Bynum
A. 17 SE Lauderdale
A. 24 at Kemper County
A. 31 West Jones
S. 7 at Greene County
S. 14 Philadelphia
S. 21 Bay Springs
S. 28 at West Lauderdale
O. 5 Newton County
O. 12 at Northeast Jones
O. 19 NE Lauderdale
O. 26 at Mendenhall
WEST LAUDERDALE
Coach: Brock Clay
A. 17 Greene County
A. 24 New Hope
A. 31 at Leake Central
S. 7 at Neshoba Central
S. 14 Kemper County
S. 21 at SE Lauderdale
S. 28 Quitman
O. 5 Northeast Jones
O. 12 at Mendenhall
O. 19 Newton County
O. 26 at NE Lauderdale
REGION 6-4A
FLORENCE
Coach: Steve Pruett
A. 17 at Mendenhall
A. 24 Crystal Springs
A. 31 Terry
S. 7 at Scott Central
S. 14 at Forest
S. 21 Kosciusko
S. 28 at Richland
O. 5 Raymond
O. 12 at McComb
O. 19 at South Pike
O. 26 Lanier
LANIER
Coach: Michael Ashford
A. 17 Morton (N.J.)
A. 24 at Pass Christian
A. 31 at Wingfield (N.J.)
S. 7 at Provine (Hughes)
S. 14 Forest Hill (N.J.)
S. 21 at Magee
S. 28 Raymond (Hughes)
O. 5 at McComb
O. 12 South Pike (N.J.)
O. 19 Richland (N.J.)
O. 26 at Florence
MCCOMB
Coach: Willie Brown
A. 17 at Port Gibson
A. 24 Hazlehurst
A. 31 at Tylertown
S. 7 Brookhaven
S. 14 Amite (La.)
S. 21 open
S. 28 at South Pike
O. 5 Lanier
O. 12 Florence
O. 19 at Raymond
O. 26 at Richland
RAYMOND
Coach: Robert Jacobs
A. 17 at Terry
A. 24 at Mendenhall
A. 31 Wilkinson County
S. 7 Morton
S. 14 Yazoo County
S. 21 at Crystal Springs
S. 28 at Lanier (Hughes)
O. 5 at Florence
O. 12 at Richland
O. 19 McComb
O. 26 South Pike
RICHLAND
Coach: Damon Bailey
A. 17 Puckett
A. 24 at Pisgah
A. 31 Pelahatchie
S. 7 at McLaurin
S. 14 at Wesson
S. 21 at Lake
S. 28 Florence
O. 5 at South Pike
O. 12 Raymond
O. 19 at Lanier (N.J.)
O. 26 McComb
SOUTH PIKE
Coach: Brinson Wall
A. 17 Franklin County
A. 24 at North Pike
A. 31 at Brookhaven
S. 7 at Amite County
S. 14 Tylertown
S. 21 Jewel Sumner (La.)
S. 28 McComb
O. 5 Richland
O. 12 at Lanier (N.J.)
O. 19 Florence
O. 26 at Raymond
REGION 7-4A
FORREST CO. AHS
Coach: Brad Calcote
A. 17 at Vancleave
A. 24 Perry Central
A. 31 Pearl River Central
S. 7 at Resurrection
S. 14 West Marion
S. 21 at Hazlehurst
S. 28 Lawrence County
O. 5 at Poplarville
O. 12 Greene County
O. 19 at Sumrall
O. 26 Purvis
GREENE COUNTY
Coach: Michael King
A. 17 at West Lauderdale
A. 24 at George County
A. 31 Vancleave
S. 7 Quitman
S. 14 Long Beach
S. 21 Moss Point
S. 28 Poplarville
O. 5 at Purvis
O. 12 at Forrest Co. AHS
O. 19 Lawrence County
O. 26 at Sumrall
LAWRENCE COUNTY
Coach: Jesse Anderson
A. 16 at North Pike
A. 24 at Brookhaven
A. 31 Raleigh
S. 7 Bay St. Louis
S. 14 Franklin County
S. 21 at Collins
S. 28 at Forrest Co. AHS
O. 5 Sumrall
O. 12 Purvis
O. 19 at Greene County
O. 26 at Poplarville
POPLARVILLE
Coach: Jay Beech
A. 17 at Picayune
A. 24 at Pearl River Central
A. 31 at Seminary
S. 7 Stone
S. 14 Heidelberg
S. 21 open
S. 28 at Greene County
O. 5 Forrest Co. AHS
O. 12 Sumrall
O. 19 at Purvis
O. 26 Lawrence County
PURVIS
Coach: Brad Hankins
A. 17 at Oak Grove
A. 24 at West Marion
A. 31 Columbia Academy
S. 7 open
S. 14 Mendenhall
S. 21 at Seminary
S. 28 at Sumrall
O. 5 Greene County
O. 12 at Lawrence County
O. 19 Poplarville
O. 26 at Forrest Co. AHS
SUMRALL
Coach: Shannon White
A. 17 at South Jones
A. 24 at Wesson
A. 31 Sacred Heart
S. 7 Enterprise-Clarke
S. 14 Richton
S. 21 at Pass Christian
S. 28 Purvis
O. 5 at Lawrence County
O. 12 at Poplarville
O. 19 Forrest Co. AHS
O. 26 Greene County
REGION 8-4A
BAY ST. LOUIS
Coach: Benji Foreman
A. 17 West Harrison
A. 24 Lumberton
A. 31 at Long Beach
S. 7 at Lawrence County
S. 14 South Jones
S. 21 open
S. 28 at Pass Christian
O. 5 St. Stanislaus
O. 12 at Vancleave
O. 19 at East Central
O. 26 Moss Point
EAST CENTRAL
Coach: Seth Smith
A. 17 open
A. 24 at Biloxi
A. 31 George County
S. 7 at Jefferson Davis County
S. 14 at Hazlehurst
S. 21 open
S. 28 at Moss Point
O. 5 Pass Christian
O. 12 at St. Stanislaus
O. 19 Bay St. Louis
O. 26 Vancleave
MOSS POINT
Coach: Eugene Harmon
A. 17 at Pascagoula
A. 24 Gautier
A. 31 Hattiesburg
S. 7 at Spanish Fort (Ala.)
S. 14 at Wayne County
S. 21 at Greene County
S. 28 East Central
O. 5 Vancleave
O. 12 at Pass Christian
O. 19 St. Stanislaus
O. 26 at Bay St. Louis
PASS CHRISTIAN
Coach: Casey Wittman
A. 16 at Long Beach
A. 24 Lanier
A. 31 at Perry Central
S. 7 at West Harrison
S. 14 open
S. 21 Sumrall
S. 28 Bay St. Louis
O. 5 at East Central
O. 12 Moss Point
O. 19 Vancleave
O. 26 at St. Stanislaus
ST. STANISLAUS
Coach: Nate Encrapera
A. 17 at Biloxi
A. 24 open
A. 31 St. Paul’s (Ala.)
S. 7 St. Martin
S. 14 at Pearl River Central
S. 21 at MRA
S. 28 at Vancleave
O. 5 at Bay St Louis
O. 12 East Central
O. 19 at Moss Point
O. 26 Pass Christian
VANCLEAVE
Coach: Lavon Capers
A. 17 Forrest Co. AHS
A. 24 West Harrison
A. 31 at Greene County
S. 7 Long Beach
S. 14 at Perry Central
S. 21 open
S. 28 St. Stanislaus
O. 5 at Moss Point
O. 12 Bay St. Louis
O. 19 at Pass Christian
O. 26 at East Central

 

CLASS 3A

REGION 1-3A
ALCORN CENTRAL
Coach: Matt Meeks
A. 16 at Tishomingo County
A. 24 Middleton (Tenn.)
A. 31 at Thrasher
S. 7 at Hatley
S. 14 East Union
S. 21 open
S. 28 Mantachie
O. 5 at Booneville
O. 12 at Belmont
O. 19 North Pontotoc
O. 25 at Kossuth
BELMONT
Coach: Jason Coker
A. 17 at Smithville
A. 24 at South Pontotoc
A. 31 at Tishomingo County
S. 7 open
S. 14 Mooreville
S. 21 Red Bay (Ala.)
S. 28 North Pontotoc
O. 5 at Mantachie
O. 12 Alcorn Central
O. 19 Kossuth
O. 26 at Booneville
BOONEVILLE
Coach: Mike Mattox
A. 17 at Mooreville
A. 24 at Baldwyn
A. 31 Nettleton
S. 7 Saltillo
S. 14 at Tishomingo County
S. 21 open
S. 28 at Kossuth
O. 5 Alcorn Central
O. 12 North Pontotoc
O. 19 at Mantachie
O. 26 Belmont
KOSSUTH
Coach: Brian Kelly
A. 17 at Independence
A. 24 Ripley
A. 31 at Baldwyn
S. 7 Tishomingo County
S. 14 at New Albany
S. 21 at Corinth
S. 28 Booneville
O. 4 at North Pontotoc
O. 12 Mantachie
O. 19 at Belmont
O. 25 Alcorn Central
MANTACHIE
Coach: T.J. Seago
A. 17 Nettleton
A. 24 Holly Springs
A. 31 at Mooreville
S. 7 Coffeeville
S. 14 at Hatley
S. 21 at Macon Road Baptist (Tenn.)
S. 28 at Alcorn Central
O. 5 Belmont
O. 12 at Kossuth
O. 19 Booneville
O. 26 at North Pontotoc
NORTH PONTOTOC
Coach: Andy Crotwell
A. 17 Saltillo
A. 24 Mooreville
A. 31 at Okolona
S. 7 at South Pontotoc
S. 14 Independence
S. 21 Baldwyn
S. 28 at Belmont
O. 4 Kossuth
O. 12 at Booneville
O. 19 at Alcorn Central
O. 26 Mantachie
REGION 2-3A
COAHOMA AHS
Coach: Jeremiah Brassell
A. 17 Hollandale Simmons
A. 24 at Strayhorn
A. 31 West Tallahatchie
S. 7 Coahoma County
S. 14 Tunica Rosa Fort
S. 21 at West Bolivar
S. 28 at Marks Palmer
O. 5 North Panola
O. 12 Water Valley
O. 19 at Holly Springs
O. 26 at Independence
HOLLY SPRINGS
Coach: Donald Deans
A. 17 at Byhalia
A. 24 at Mantachie
A. 31 at Ashland
S. 7 Strayhorn
S. 14 at J.Z. George
S. 21 Tishomingo County
S. 28 Water Valley
O. 5 at Independence
O. 12 North Panola
O. 19 Coahoma AHS
O. 26 at Marks Palmer
INDEPENDENCE
Coach: Richard Russo
A. 17 Kossuth
A. 24 at Northpoint Christian
A. 31 at Senatobia
S. 7 Byhalia
S. 14 at North Pontotoc
S. 21 Strayhorn
S. 28 at North Panola
O. 5 Holly Springs
O. 12 at Marks Palmer
O. 19 at Water Valley
O. 26 Coahoma AHS
MARKS PALMER
Coach: Billy Fields
A. 17 Middle College Prep (Tenn.)
A. 24 at West Bolivar
A. 31 Holmes Central
S. 7 at Amanda Elzy
S. 14 open
S. 21 Tunica Rosa Fort
S. 28 Coahoma AHS
O. 5 at Water Valley
O. 12 Independence
O. 19 at North Panola
O. 26 Holly Springs
NORTH PANOLA
Coach: Carl Diffee
A. 16 at Coahoma County
A. 24 at Tunica Rosa Fort
A. 31 Lafayette
S. 7 Indianola Gentry
S. 14 open
S. 22 Memphis Mitchell
S. 28 Independence
O. 5 at Coahoma AHS
O. 12 at Holly Springs
O. 19 Marks Palmer
O. 26 Water Valley
WATER VALLEY
Coach: Brad Embry
A. 17 Eupora
A. 24 at Coffeeville
A. 31 at J.Z. George
S. 7 at Bruce
S. 14 Calhoun City
S. 21 Winona
S. 28 at Holly Springs
O. 5 Marks Palmer
O. 12 at Coahoma AHS
O. 19 Independence
O. 26 at North Panola
REGION 3-3A
AMANDA ELZY
Coach: Sheldon Hodge
A. 17 at Leland
A. 24 at Leflore County
A. 31 Greenville O’Bannon
S. 7 Marks Palmer
S. 14 at Greenwood
S. 21 at Yazoo City
S. 28 Charleston
O. 5 at Humphreys County
O. 12 Yazoo County
O. 19 Ruleville
O. 26 at J.Z. George
CHARLESTON
Coach: Scott Martin
A. 17 West Bolivar
A. 24 at Lafayette
A. 31 at Horn Lake
S. 7 Senatobia
S. 14 West Tallahatchie
S. 21 Eupora
S. 28 at Amanda Elzy
O. 5 J.Z. George
O. 12 at Ruleville
O. 19 Humphreys County
O. 25 at Yazoo County
HUMPHREYS COUNTY
Coach: Homer Body
A. 17 South Delta
A. 24 at Yazoo City
A. 31 Leland
S. 7 at Leflore County
S. 14 at Indianola Gentry
S. 21 at Hollandale Simmons
S. 28 at Yazoo County
O. 5 Amanda Elzy
O. 12 at J.Z. George
O. 19 at Charleston
O. 26 Ruleville
J.Z. GEORGE
Coach: Ben Burton
A. 17 Okolona
A. 24 at Noxapater
A. 31 Water Valley
S. 7 at Union
S. 14 Holly Springs
S. 21 at East Webster
S. 28 Ruleville
O. 5 at Charleston
O. 12 Humphreys County
O. 19 at Yazoo County
O. 26 Amanda Elzy
RULEVILLE
Coach: Damaris Mitchell
A. 16 at Philadelphia
A. 24 North Side
A. 31 at Indianola Gentry
S. 7 at Greenville O’Bannon
S. 14 Leflore County
S. 21 Open
S. 28 at J.Z. George
O. 5 Yazoo County
O. 12 Charleston
O. 19 at Amanda Elzy
O. 26 at Humphreys County
YAZOO COUNTY
Coach: Robert Dobbs
A. 17 Murrah
A. 24 at Germantown
A. 31 Yazoo City
S. 7 at Velma Jackson
S. 14 at Raymond
S. 21 open
S. 28 Humphreys County
O. 5 at Ruleville
O. 12 at Amanda Elzy
O. 19 J.Z. George
O. 25 Charleston
REGION 4-3A
ABERDEEN
Coach: Eric Spann
A. 17 at Bruce
A. 24 at Caledonia
A. 31 Amory
S. 7 at Pontotoc
S. 14 at New Hope
S. 21 Itawamba AHS
S. 28 at Nettleton
O. 5 Choctaw County
O. 12 Hatley
O. 19 at Houston
O. 26 at South Pontotoc
CHOCTAW COUNTY
Coach: Ben Ashley
A. 17 East Webster
A. 24 at Winona
A. 30 Choctaw Central
S. 7 Caledonia
S. 14 at Eupora
S. 21 open
S. 28 at Houston
O. 5 at Aberdeen
O. 12 Nettleton
O. 19 South Pontotoc
O. 26 at Hatley
HATLEY
Coach: Ken Adams
A. 17 at Nanih Waiya
A. 24 Smithville
A. 31 at Hamilton
S. 7 Alcorn Central
S. 14 Mantachie
S. 21 at Central Holmes
S. 28 South Pontotoc
O. 5 Houston
O. 12 at Aberdeen
O. 19 at Nettleton
O. 26 Choctaw County
HOUSTON
Coach: Ty Hardin
A. 17 at Pontotoc
A. 24 Calhoun City
A. 31 New Hope
S. 7 Itawamba AHS
S. 14 open
S. 21 at Amory
S. 28 Choctaw County
O. 5 at Hatley
O. 12 at South Pontotoc
O. 19 Aberdeen
O. 26 at Nettleton
NETTLETON
Coach: Ken Topps
A. 17 at Mantachie
A. 24 Hamilton
A. 31 at Booneville
S. 7 at Baldwyn
S. 14 Amory
S. 21 open
S. 28 Aberdeen
O. 5 at South Pontotoc
O. 12 at Choctaw County
O. 19 Hatley
O. 26 Houston
SOUTH PONTOTOC
Coach: Michael Bradley
A. 16 at Vardaman
A. 24 Belmont
A. 31 at East Union
S. 7 North Pontotoc
S. 14 Bruce
S. 21 at Mooreville
S. 28 at Hatley
O. 5 Nettleton
O. 12 Houston
O. 19 at Choctaw County
O. 26 Aberdeen
REGION 5-3A
CHOCTAW CENTRAL
Coach: Anthony Thames
A. 17 Union
A. 24 at Cherokee (N.C.)
A. 30 at Choctaw County
S. 7 Newton
S. 14 Lake
S. 20 at Philadelphia
S. 28 Forest
O. 5 at Morton
O. 12 Kemper County
O. 19 Winona
O. 26 at SE Lauderdale
FOREST
Coach: Jonathan Worrell
A. 17 at New Hope
A. 24 Kosciusko
A. 31 at Jackson Prep
S. 7 Winona
S. 14 Florence
S. 20 at Leake Central
S. 28 at Choctaw Central
O. 5 SE Lauderdale
O. 12 at Louisville
O. 19 at Morton
O. 26 Kemper County
KEMPER COUNTY
Coach: Josh Pulphus
A. 17 NE Lauderdale
A. 24 Quitman
A. 31 at Louisville
S. 7 Philadelphia
S. 14 at West Lauderdale
S. 21 at Wilkinson County
S. 28 Morton
O. 5 at Winona
O. 12 at Choctaw Central
O. 19 SE Lauderdale
O. 26 at Forest
MORTON
Coach: Ty Weems
A. 17 at Lanier (N.J.)
A. 24 at Scott Central
A. 31 Bay Springs
S. 7 at Raymond
S. 14 Winona
S. 21 at Pelahatchie
S. 28 at Kemper County
O. 5 Choctaw Central
O. 12 at SE Lauderdale
O. 19 Forest
O. 26 Wilkinson County
SE LAUDERDALE
Coach: Charles Black
A. 17 at Quitman
A. 24 at Heidelberg
A. 31 at NE Lauderdale
S. 7 Newton County
S. 14 Scott Central
S. 21 West Lauderdale
S. 28 Winona
O. 5 at Forest
O. 12 Morton
O. 19 at Kemper County
O. 26 Choctaw Central
WINONA
Coach: Joey Tompkins
A. 17 at Strayhorn
A. 24 Choctaw County
A. 31 Nanih Waiya
S. 7 at Forest
S. 14 at Morton
S. 21 at Water Valley
S. 28 at SE Lauderdale
O. 5 Kemper County
O. 12 Calhoun City
O. 19 at Choctaw Central
O. 26 at Kosciusko
REGION 6-3A
CRYSTAL SPRINGS
Coach: Tim McNair
A. 17 Wesson
A. 24 at Florence
A. 31 at Hazlehurst
S. 7 at Yazoo City
S. 14 Amite County
S. 21 Raymond
S. 28 at Raleigh
O. 5 McLaurin
O. 12 at Velma Jackson
O. 19 at Magee
O. 26 St. Andrew’s
MAGEE
Coach: Teddy Dyess
A. 17 at Jefferson County
A. 24 at North Forrest
A. 30 Mendenhall
S. 7 Collins
S. 14 at Newton
S. 21 Lanier
S. 28 at Velma Jackson
O. 5 Raleigh
O. 12 at St. Andrew’s
O. 19 Crystal Springs
O. 26 at McLaurin
MCLAURIN
Coach: Sid Wheatley
A. 17 Bogue Chitto
A. 24 at Loyd Star
A. 31 Sebastopol
S. 7 Richland
S. 14 at Enterprise-Lincoln
S. 21 at Puckett
S. 28 St. Andrew’s
O. 5 at Crystal Springs
O. 12 at Raleigh
O. 19 Velma Jackson
O. 26 Magee
RALEIGH
Coach: Chad Collums
A. 17 Mize
A. 24 at Taylorsville
A. 31 at Lawrence County
S. 7 at West Marion
S. 14 Seminary
S. 21 at Mendenhall
S. 28 Crystal Springs
O. 5 at Magee
O. 12 McLaurin
O. 19 St. Andrew’s
O. 26 at Velma Jackson
ST. ANDREW’S
Coach: Johnny Nichols
A. 17 Noxapater
A. 24 Riverside
A. 31 Pisgah
S. 7 at Madison St. Joseph
S. 14 Mize
S. 21 at Hartfield Academy
S. 28 at McLaurin
O. 5 Velma Jackson
O. 12 Magee
O. 19 at Raleigh
O. 26 at Crystal Springs
VELMA JACKSON
Coach: Bernard Euell
A. 16 at Ridgeland
A. 24 Canton
A. 31 at Provine (Hughes)
S. 7 Yazoo County
S. 14 Leake Central
S. 21 open
S. 28 Magee
O. 5 at St. Andrew’s
O. 12 Crystal Springs
O. 19 at McLaurin
O. 26 Raleigh
REGION 7-3A
FRANKLIN COUNTY
Coach: Trey Woodard
A. 17 at South Pike
A. 24 Seminary
A. 31 North Pike
S. 7 Lumberton
S. 14 at Lawrence County
S. 21 at Jefferson Davis County
S. 28 Wilkinson County
O. 5 at Hazlehurst
O. 12 at Port Gibson
O. 19 open
O. 26 Jefferson County
HAZLEHURST
Coach: Todd McDaniel
A. 17 at Canton
A. 24 at McComb
A. 31 Crystal Springs
S. 7 at Callaway (N.J.)
S. 14 East Central
S. 21 Forrest Co. AHS
S. 28 open
O. 5 Franklin County
O. 12 Wilkinson County
O. 19 at Jefferson County
O. 26 at Port Gibson
JEFFERSON COUNTY
Coach: James Herrington
A. 17 Magee
A. 24 Natchez
A. 31 at Amite County
S. 7 at South Delta
S. 14 at Terry
S. 21 open
S. 28 Port Gibson
O. 5 at Wilkinson County
O. 12 open
O. 19 Hazlehurst
O. 26 at Franklin County
PORT GIBSON
Coach: Harry Brown
A. 17 McComb
A. 24 at Indianola Gentry
A. 31 Natchez
S. 7 at Terry
S. 14 Yazoo City
S. 21 at Amite County
S. 28 at Jefferson County
O. 5 open
O. 12 Franklin County
O. 19 at Wilkinson County
O. 26 Hazlehurst
WILKINSON COUNTY
Coach: Kenneth Brown
A. 17 at Natchez
A. 24 Amite County
A. 31 at Raymond
S. 7 Heidelberg
S. 14 at St. Charles (La.)
S. 21 Kemper County
S. 28 at Franklin County
O. 5 Jefferson County
O. 12 at Hazlehurst
O. 19 Port Gibson
O. 26 at Morton
REGION 8-3A
COLUMBIA
Coach: Chip Bilderback
A. 17 at Richton
A. 24 East Marion
A. 31 North Forrest
S. 7 at Perry Central
S. 14 at Taylorsville
S. 21 open
S. 28 at Wesson
O. 5 Tylertown
O. 12 Jefferson Davis County
O. 19 at West Marion
O. 26 at Seminary
JEFFERSON DAVIS COUNTY
Coach: Lance Mancuso
A. 17 at Harrison Central
A. 24 at Collins
A. 31 Wayne County
S. 7 East Central
S. 14 at Natchez
S. 21 Franklin County
S. 28 at Tylertown
O. 5 West Marion
O. 12 at Columbia
O. 19 Seminary
O. 26 at Wesson
SEMINARY
Coach: Brian Rials
A. 17 at Collins
A. 24 at Franklin County
A. 31 Poplarville
S. 7 Taylorsville
S. 14 at Raleigh
S. 21 Purvis
S. 28 at West Marion
O. 5 Wesson
O. 12 Tylertown
O. 19 at Jefferson Davis County
O. 26 Columbia
TYLERTOWN
Coach: Osborne Holmes
A. 17 at D’Iberville
A. 24 St. Martin
A. 31 McComb
S. 7 North Pike
S. 14 at South Pike
S. 21 at Franklinton (La.)
S. 28 Jefferson Davis County
O. 5 at Columbia
O. 12 at Seminary
O. 19 Wesson
O. 26 West Marion
WESSON
Coach: Jeremy Loy
A. 17 at Crystal Springs
A. 24 Sumrall
A. 31 at Bogue Chitto
S. 7 Loyd Star
S. 14 Richland
S. 21 at Mize
S. 28 Columbia
O. 5 at Seminary
O. 12 West Marion
O. 19 at Tylertown
O. 26 Jefferson Davis County
WEST MARION
Coach: Brad Duncan
A. 16 Presbyterian Christian
A. 24 Purvis
A. 31 at East Marion
S. 7 Raleigh
S. 14 at Forrest Co. AHS
S. 21 at Columbia Academy
S. 28 Seminary
O. 5 at Jefferson Davis County
O. 12 at Wesson
O. 19 Columbia
O. 26 at Tylertown

 

CLASS 2A

REGION 1-2A
BALDWYN
Coach: Michael Gray
A. 17 at New Albany
A. 24 Booneville
A. 31 Kossuth
S. 7 Nettleton
S. 14 at Saltillo
S. 21 at North Pontotoc
S. 28 at Strayhorn
O. 4 Bruce
O. 12 at Walnut
O. 19 East Union
O. 26 open
BRUCE
Coach: Clint Faust
A. 17 Aberdeen
A. 24 Vardaman
A. 31 at Coffeeville
S. 7 Water Valley
S. 14 at South Pontotoc
S. 21 at Calhoun City
S. 28 East Union
O. 4 at Baldwyn
O. 12 Strayhorn
O. 19 at Falkner
O. 26 at Walnut
EAST UNION
Coach: Kevin Walton
A. 17 at Falkner
A. 24 Ashland
A. 31 South Pontotoc
S. 7 at Mooreville
S. 14 at Alcorn Central
S. 21 New Albany
S. 28 at Bruce
O. 5 Walnut
O. 12 open
O. 19 at Baldwyn
O. 26 Strayhorn
STRAYHORN
Coach: Tim Beard
A. 17 Winona
A. 24 Coahoma AHS
A. 31 at Magnolia Heights
S. 7 at Holly Springs
S. 14 East Webster
S. 21 at Independence
S. 28 Baldwyn
O. 5 open
O. 12 at Bruce
O. 19 Walnut
O. 26 at East Union
WALNUT
Coach: John Meeks
A. 17 at Ashland
A. 23 Falkner
A. 31 at Byers
S. 7 at Middleton (Tenn.)
S. 14 Coffeeville
S. 21 Fayette Academy (Tenn.)
S. 28 open
O. 5 at East Union
O. 12 Baldwyn
O. 19 at Strayhorn
O. 26 Bruce
REGION 2-2A
CALHOUN CITY
Coach: Perry Liles
A. 16 Coffeeville
A. 24 at Houston
A. 31 Ripley
S. 7 at West Bolivar
S. 14 at Water Valley
S. 21 Bruce
S. 27 Philadelphia
O. 5 East Webster
O. 12 at Winona
O. 19 Leflore County
O. 26 at Eupora
EAST WEBSTER
Coach: Ron Price
A. 17 at Choctaw County
A. 24 Okolona
A. 31 at Smithville
S. 7 Starkville Academy
S. 14 at Strayhorn
S. 21 J.Z. George
S. 28 Eupora
O. 5 at Calhoun City
O. 12 open
O. 19 Shaw
O. 26 at Leflore County
EUPORA
Coach: Stephen Edwards
A. 17 at Water Valley
A. 24 at Newton
A. 31 at French Camp
S. 7 West Tallahatchie
S. 14 Choctaw County
S. 21 at Charleston
S. 28 at East Webster
O. 5 open
O. 12 at Leflore County
O. 19 Ray Brooks
O. 26 Calhoun City
LEFLORE COUNTY
Coach: Eric House
A. 17 at Greenwood
A. 24 Amanda Elzy
A. 31 South Delta
S. 7 Humphreys County
S. 14 at Ruleville
S. 21 at Indianola Gentry
S. 28 at North Side
O. 5 Hollandale Simmons
O. 12 Eupora
O. 19 at Calhoun City
O. 26 East Webster
REGION 3-2A
COAHOMA COUNTY
Coach: Mario Lane
A. 16 North Panola
A. 24 Byhalia
A. 31 at North Side
S. 7 at Coahoma AHS
S. 14 Riverside
S. 21 South Delta
S. 28 at Greenville O’Bannon
O. 5 at Clarksdale
O. 12 at Leland
O. 19 West Bolivar
O. 25 at West Tallahatchie
GREENVILLE O’BANNON
Coach: Charles Moore
A. 17 North Side
A. 24 at Ray Brooks
A. 31 at Amanda Elzy
S. 7 Ruleville
S. 14 South Delta
S. 21 at Riverside
S. 28 Coahoma County
O. 5 at Leland
O. 12 West Bolivar
O. 19 at West Tallahatchie
O. 26 Indianola Gentry
LELAND
Coach: Terry Bernard
A. 17 Amanda Elzy
A. 24 Shaw
A. 31 at Humphreys County
S. 7 at Hollandale Simmons
S. 14 West Bolivar
S. 21 at West Tallahatchie
S. 28 at Ray Brooks
O. 5 Greenville O’Bannon
O. 12 Coahoma County
O. 19 at Riverside
O. 26 at South Delta
RIVERSIDE
Coach: Quintarius McCray
A. 17 Greenville St. Joseph
A. 24 at St. Andrew’s
A. 31 open
S. 7 at Greenville Christian
S. 14 at Coahoma County
S. 21 Greenville O’Bannon
S. 28 at South Delta
O. 5 West Tallahatchie
O. 12 at McAdams
O. 19 Leland
O. 26 at West Bolivar
SOUTH DELTA
Coach: Derrick Hooker
A. 17 at Humphreys County
A. 24 open
A. 31 at Leflore County
S. 7 Jefferson County
S. 14 at Greenville O’Bannon
S. 21 at Coahoma County
S. 28 Riverside
O. 5 at West Bolivar
O. 12 West Tallahatchie
O. 19 Hollandale Simmons
O. 26 Leland
WEST BOLIVAR
Coach: Tony Johnson
A. 17 at Charleston
A. 24 Marks Palmer
A. 31 at Ray Brooks
S. 7 Calhoun City
S. 14 at Leland
S. 21 Coahoma AHS
S. 28 West Tallahatchie
O. 5 South Delta
O. 12 at Greenville O’Bannon
O. 19 at Coahoma County
O. 26 Riverside
WEST TALLAHATCHIE
Coach: Lorenzo Pimpton
A. 17 Shaw
A. 24 McAdams
A. 31 at Coahoma AHS
S. 7 at Eupora
S. 14 at Charleston
S. 21 Leland
S. 28 at West Bolivar
O. 5 at Riverside
O. 12 at South Delta
O. 19 Greenville O’Bannon
O. 25 Coahoma County
REGION 4-2A
LAKE
Coach: Tate Hanna
A. 17 Pelahatchie
A. 24 at Sebastopol
A. 31 Clarkdale
S. 7 at Pisgah
S. 14 at Choctaw Central
S. 21 Richland
S. 28 Union
O. 5 open
O. 12 at Scott Central
O. 19 Philadelphia
O. 26 at Newton
NEWTON
Coach: Zackary Grady
A. 17 Madison St. Joseph
A. 24 Eupora
A. 31 at Lamar School
S. 7 at Choctaw Central
S. 14 Magee
S. 21 open
S. 28 at Scott Central
O. 5 Philadelphia
O. 11 Bay Springs
O. 19 at Union
O. 26 Lake
PHILADELPHIA
Coach: Bobby Hall
A. 16 Ruleville
A. 24 Bay Springs
A. 31 Neshoba Central
S. 7 at Kemper County
S. 14 at Quitman
S. 20 Choctaw Central
S. 27 at Calhoun City
O. 5 at Newton
O. 11 Union
O. 19 at Lake
O. 26 Scott Central
SCOTT CENTRAL
Coach: Devin Cooper
A. 17 Enterprise-Clarke
A. 24 Morton
A. 31 at Newton County
S. 7 Florence
S. 14 at SE Lauderdale
S. 21 Sweet Water (Ala.)
S. 28 Newton
O. 5 at Union
O. 12 Lake
O. 19 Pelahatchie
O. 26 at Philadelphia
UNION
Coach: Brad Breland
A. 17 at Choctaw Central
A. 24 Nanih Waiya
A. 31 at Noxapater
S. 7 J.Z. George
S. 14 at Newton County
S. 21 Madison St. Joseph
S. 28 at Lake
O. 5 Scott Central
O. 11 at Philadelphia
O. 19 Newton
O. 26 Enterprise-Clarke
REGION 5-2A
BAY SPRINGS
Coach: Dan Brady
A. 16 at Stringer
A. 24 at Philadelphia
A. 31 at Morton
S. 7 West Jones
S. 14 Northeast Jones
S. 21 at Quitman
S. 28 at Taylorsville
O. 5 Clarkdale
O. 11 at Newton
O. 19 Enterprise-Clarke
O. 26 at Heidelberg
CLARKDALE
Coach: Jason Soules
A. 17 at Sebastopol
A. 24 Stringer
A. 31 at Lake
S. 7 Enterprise-Lincoln
S. 14 Puckett
S. 21 at Richton
S. 28 Enterprise-Clarke
O. 5 at Bay Springs
O. 12 Heidelberg
O. 19 at St. Patrick
O. 26 at Taylorsville
ENTERPRISE-CLARKE
Coach: Kelly Jimmerson
A. 17 at Scott Central
A. 24 NE Lauderdale
A. 31 Stringer
S. 7 at Sumrall
S. 14 at North Forrest
S. 21 Newton County
S. 28 at Clarkdale
O. 5 Heidelberg
O. 12 Taylorsville
O. 19 at Bay Springs
O. 26 at Union
HEIDELBERG
Coach: Marchello Evans
A. 17 Wingfield
A. 24 SE Lauderdale
A. 31 at Lumberton
S. 7 at Wilkinson County
S. 14 at Poplarville
S. 21 North Forrest
S. 28 Collins
O. 5 at Enterprise-Clarke
O. 12 at Clarkdale
O. 19 Taylorsville
O. 26 Bay Springs
TAYLORSVILLE
Coach: Mitch Evans
A. 17 at Northeast Jones
A. 24 Raleigh
A. 31 at Mize
S. 7 at Seminary
S. 14 Columbia
S. 21 Perry Central
S. 28 Bay Springs
O. 5 at Lumberton
O. 12 at Enterprise-Clarke
O. 19 at Heidelberg
O. 26 Clarkdale
REGION 6-2A
MADISON ST. JOSEPH
Coach: John Bond
A. 17 at Newton
A. 24 Tri-County Academy
A. 31 at Jackson Academy
S. 7 St. Andrew’s
S. 14 Jackson Prep
S. 21 at Union
S. 28 Pelahatchie
O. 5 at Mize
O. 12 at Canton Academy
O. 19 Puckett
O. 26 at Pisgah
MIZE
Coach: Kenny Robinson
A. 17 at Raleigh
A. 24 at Mount Olive
A. 31 Taylorsville
S. 7 Stringer
S. 14 at St. Andrew’s
S. 21 Wesson
S. 28 at Enterprise-Lincoln
O. 5 Madison St. Joseph
O. 12 at Puckett
O. 19 Pisgah
O. 26 at Pelahatchie
PELAHATCHIE
Coach: Sam Williams
A. 17 at Lake
A. 24 at Mobile Christian (Ala.)
A. 31 at Richland
S. 7 at West Lincoln
S. 14 Mount Olive
S. 21 Morton
S. 28 at Madison St. Joseph
O. 5 Puckett
O. 12 at Pisgah
O. 19 at Scott Central
O. 26 Mize
PISGAH
Coach: Michael Granberry
A. 17 at Hartfield Academy
A. 24 Richland
A. 31 at St. Andrew’s
S. 7 Lake
S. 14 at West Lincoln
S. 21 Loyd Star
S. 28 at Puckett
O. 5 Bogue Chitto
O. 12 Pelahatchie
O. 19 at Mize
O. 26 Madison St. Joseph
PUCKETT
Coach: Jason Goodwin
A. 17 at Richland
A. 24 Enterprise-Lincoln
A. 31 West Lincoln
S. 7 at Salem
S. 14 at Clarkdale
S. 21 McLaurin
S. 28 Pisgah
O. 5 at Pelahatchie
O. 12 Mize
O. 19 at Madison St. Joseph
O. 26 McAdams
REGION 7-2A
AMITE COUNTY
Coach: Reginald Lumpkin
A. 17 at East Marion
A. 24 at Wilkinson County
A. 31 Jefferson County
S. 7 South Pike
S. 14 at Crystal Springs
S. 21 Port Gibson
S. 28 West Lincoln
O. 5 at Loyd Star
O. 12 at Bogue Chitto
O. 19 Enterprise-Lincoln
O. 26 open
BOGUE CHITTO
Coach: Gareth Sartin
A. 17 at McLaurin
A. 24 at Faith Academy (Ala.)
A. 31 Wesson
S. 7 Mount Olive
S. 14 at Salem
S. 21 St. Patrick
S. 28 Loyd Star
O. 5 at Pisgah
O. 12 Amite County
O. 19 at West Lingoln
O. 26 at Enterprise-Lincoln
ENTERPRISE-LINCOLN
Coach: Brooks Burns
A. 17 at Salem
A. 24 at Puckett
A. 31 Richton
S. 7 at Clarkdale
S. 14 McLaurin
S. 21 open
S. 28 Mize
O. 5 at West Lincoln
O. 12 Loyd Star
O. 19 at Amite County
O. 26 Bogue Chitto
LOYD STAR
Coach: Brian Ford
A. 17 at Sacred Heart
A. 24 McLaurin
A. 31 Salem
S. 7 at Wesson
S. 14 Stringer
S. 21 at Pisgah
S. 28 at Bogue Chitto
O. 5 Amite County
O. 12 at Enterprise-Lincoln
O. 19 open
O. 26 West Lincoln
WEST LINCOLN
Coach: B.J. Smithhart
A. 17 at Mount Olive
A. 23 Salem
A. 31 at Puckett
S. 7 Pelahatchie
S. 14 Pisgah
S. 21 at Stringer
S. 28 at Amite County
O. 5 Enterprise-Lincoln
O. 12 open
O. 19 Bogue Chitto
O. 26 at Loyd Star
REGION 8-2A
COLLINS
Coach: Eric Booth
A. 17 Seminary
A. 24 Jefferson Davis County
A. 31 at Northeast Jones
S. 7 at Magee
S. 14 open
S. 21 Lawrence County
S. 28 at Heidelberg
O. 5 at North Forrest
O. 12 Richton
O. 19 at Perry Central
O. 26 St. Patrick
NORTH FORREST
Coach: Anthony Dillon
A. 17 at Lumberton
A. 24 Magee
A. 31 at Columbia
S. 7 Sacred Heart
S. 14 Enterprise-Clarke
S. 21 at Heidelberg
S. 28 at St. Patrick
O. 5 Collins
O. 12 at East Marion
O. 19 at Richton
O. 26 Perry Central
PERRY CENTRAL
Coach: Wesley McLain
A. 17 at Resurrection
A. 24 at Forrest Co. AHS
A. 31 Pass Christian
S. 7 Columbia
S. 14 Vancleave
S. 21 at Taylorsville
S. 28 Richton
O. 5 open
O. 12 at St. Patrick
O. 19 Collins
O. 26 at North Forrest
RICHTON
Coach: Stephen Rice
A. 17 Columbia
A. 24 at Sacred Heart
A. 31 at Enterprise-Lincoln
S. 7 East Marion
S. 14 at Sumrall
S. 21 Clarkdale
S. 28 at Perry Central
O. 5 St. Patrick
O. 12 at Collins
O. 19 North Forrest
O. 26 open
ST. PATRICK
Coach: Jim Bloomfield
A. 17 Snook Academy (Ala.)
A. 24 open
A. 31 at Mount Olive
S. 7 at Pope John Paul (La.)
S. 14 Sacred Heart
S. 21 at Bogue Chitto
S. 28 North Forrest
O. 5 at Richton
O. 12 Perry Central
O. 19 Clarkdale
O. 26 at Collins

 

CLASS 1A

REGION 1-1A
ASHLAND
Coach: Christopher Suggs
A. 17 Walnut
A. 24 at East Union
A. 31 Holly Springs
S. 7 at Hickory Flat
S. 14 at Okolona
S. 21 Biggersville
S. 28 at Falkner
O. 5 Thrasher
O. 12 at Smithville
O. 19 Potts Camp
O. 26 at Tupelo Christian
N. 2 Byers
BIGGERSVILLE
Coach: Stan Platt
A. 17 at Middleton (Tenn.)
A. 24 at Donoho School (Ala.)
A. 31 West Lowndes
S. 7 at Tupelo Christian
S. 14 Coldwater
S. 21 at Ashland
S. 28 at Thrasher
O. 5 Potts Camp
O. 12 at Byers
O. 19 Okolona
O. 26 Falkner
N. 2 Smithville
BYERS
Coach: Christopher Daniels
A. 17 at Hickory Flat
A. 24 at Myrtle
A. 31 Walnut
S. 7 Okolona
S. 14 at Falkner
S. 21 Smithville
S. 28 at Tupelo Christian
O. 5 at Coldwater
O. 12 Biggersville
O. 19 at Thrasher
O. 25 Potts Camp
N. 2 at Ashland
FALKNER
Coach: Quess Hood
A. 17 East Union
A. 23 at Walnut
A. 31 Marshall Academy
S. 7 at Potts Camp
S. 14 Byers
S. 21 at Okolona
S. 28 Ashland
O. 5 Smithville
O. 12 Tupelo Christian
O. 19 Bruce
O. 26 at Biggersville
N. 2 at Thrasher
OKOLONA
Coach: Lamart Harvey
A. 17 at J.Z. George
A. 24 at East Webster
A. 31 North Pontotoc
S. 7 at Byers
S. 14 Ashland
S. 21 Falkner
S. 28 at Smithville
O. 4 Tupelo Christian
O. 12 open
O. 19 at Biggersville
O. 26 Thrasher
N. 2 at Potts Camp
POTTS CAMP
Coach: Darrow Anderson
A. 17 at Lee (Ark.)
A. 24 Hickory Flat
A. 31 Myrtle
S. 7 Falkner
S. 14 at Smithville
S. 21 Tupelo Christian
S. 28 open
O. 5 at Biggersville
O. 12 Thrasher
O. 19 at Ashland
O. 26 at Byers
N. 2 Okolona
SMITHVILLE
Coach: Michael Campbell
A. 17 Belmont
A. 24 at Hatley
A. 31 East Webster
S. 7 Thrasher
S. 14 Potts Camp
S. 21 at Byers
S. 28 Okolona
O. 5 at Falkner
O. 12 Ashland
O. 19 at Tupelo Christian
O. 26 at Nanih Waiya
N. 2 at Biggersville
THRASHER
Coach: Jason Allen
A. 17 open
A. 24 open
A. 31 Alcorn Central
S. 7 at Smithville
S. 14 Tupelo Christian
S. 21 at Myrtle
S. 28 Biggersville
O. 5 at Ashland
O. 12 at Potts Camp
O. 19 Byers
O. 26 at Okolona
N. 2 Falkner
TUPELO CHRISTIAN
Coach: Shaune Holiday
A. 16 at Myrtle
A. 24 Heritage Academy
A. 31 Macon Road Baptist (Tenn.)
S. 7 Biggersville
S. 14 at Thrasher
S. 21 at Potts Camp
S. 28 Byers
O. 4 at Okolona
O. 12 at Falkner
O. 19 Smithville
O. 26 Ashland
N. 2 open
REGION 2-1A
COFFEEVILLE
Coach: Reed Falkner
A. 16 at Calhoun City
A. 24 Water Valley
A. 31 Bruce
S. 7 at Mantachie
S. 14 at Walnut
S. 21 Greenville Christian
S. 28 open
O. 5 at Ray Brooks
O. 12 at Hollandale Simmons
O. 19 at McAdams
O. 26 North Side
N. 2 Shaw
HOLLANDALE SIMMONS
Coach: Timothy Johnson
A. 17 at Coahoma AHS
A. 24 West Lowndes
A. 31 open
S. 7 Leland
S. 14 at North Side
S. 21 Humphreys County
S. 28 at Shaw
O. 5 at Leflore County
O. 12 Coffeeville
O. 19 at South Delta
O. 26 Ray Brooks
N. 2 at McAdams
MCADAMS
Coach: Jimmy Risen
A. 17 Ethel
A. 24 at West Tallahatchie
A. 31 at Leake County
S. 7 Noxapater
S. 14 Ray Brooks
S. 21 at North Side
S. 28 at Greenville St. Joseph
O. 5 Shaw
O. 12 Riverside
O. 19 Coffeeville
O. 26 at Puckett
N. 2 Hollandale Simmons
RAY BROOKS
Coach: Ricardo Tigler
A. 17 open
A. 24 Greenville O’Bannon
A. 31 West Bolivar
S. 7 at Shaw
S. 14 at McAdams
S. 20 open
S. 28 Leland
O. 5 Coffeeville
O. 12 Mound Bayou JFK
O. 19 at Eupora
O. 26 at Hollandale Simmons
N. 2 at North Side
SHAW
Coach: Montrell Finley
A. 17 at West Tallahatchie
A. 24 at Leland
A. 31 Tunica Rosa Fort
S. 7 Ray Brooks
S. 14 open
S. 21 open
S. 28 Hollandale Simmons
O. 5 at McAdams
O. 12 North Side
O. 19 at East Webster
O. 26 open
N. 2 at Coffeeville
REGION 3-1A
ETHEL
Coach: Dave McCrory
A. 17 at McAdams
A. 24 Winona Christian
A. 31 open
S. 7 at Sebastopol
S. 14 Noxapater
S. 21 at Leake County
S. 28 Hamilton
O. 5 at Vardaman
O. 12 French Camp
O. 19 at Nanih Waiya
O. 26 West Lowndes
N. 2 open
FRENCH CAMP
Coach: Nathan Wright
A. 17 at Winona Christian
A. 24 at Starkville Academy
A. 31 Eupora
S. 7 Vardaman
S. 14 open
S. 21 Nanih Waiya
S. 28 at West Lowndes
O. 5 Noxapater
O. 12 at Ethel
O. 19 Hamilton
O. 26 at Sebastopol
N. 2 at Leake County
HAMILTON
Coach: Josh Baty
A. 17 at Coldwater
A. 24 at Nettleton
A. 31 Hatley
S. 7 Nanih Waiya
S. 14 at West Lowndes
S. 21 Noxapater
S. 28 at Ethel
O. 5 open
O. 12 at Sebastopol
O. 19 at French Camp
O. 26 Leake County
N. 2 Vardaman
LEAKE COUNTY
Coach: Damien Darby
A. 17 open
A. 24 at Leake Central
A. 31 McAdams
S. 7 West Lowndes
S. 14 at Vardaman
S. 21 Ethel
S. 28 at Nanih Waiya
O. 5 Sebastopol
O. 12 at Noxapater
O. 19 open
O. 26 at Hamilton
N. 2 French Camp
NANIH WAIYA
Coach: James Courtney
A. 17 Hatley
A. 24 at Union
A. 31 at Winona
S. 7 at Hamilton
S. 14 Sebastopol
S. 21 at French Camp
S. 28 Leake County
O. 5 at West Lowndes
O. 12 Vardaman
O. 19 Ethel
O. 26 Smithville
N. 1 at Noxapater
NOXAPATER
Coach: Casey Orr
A. 17 at St. Andrew’s
A. 24 J.Z. George
A. 31 Union
S. 7 at McAdams
S. 14 at Ethel
S. 21 at Hamilton
S. 28 Sebastopol
O. 5 at French Camp
O. 12 Leake County
O. 19 at West Lowndes
O. 26 Vardaman
N. 1 Nanih Waiya
SEBASTOPOL
Coach: Nicky Mooney
A. 17 Clarkdale
A. 24 Lake
A. 31 at McLaurin
S. 7 Ethel
S. 14 at Nanih Waiya
S. 21 open
S. 28 at Noxapater
O. 5 at Leake County
O. 12 Hamilton
O. 19 at Vardaman
O. 26 French Camp
N. 2 West Lowndes
VARDAMAN
Coach: Larry Gann
A. 16 South Pontotoc
A. 24 at Bruce
A. 31 Coldwater
S. 7 at French Camp
S. 14 Leake County
S. 21 West Lowndes
S. 28 open
O. 5 Ethel
O. 12 at Nanih Waiya
O. 19 Sebastopol
O. 26 at Noxapater
N. 2 at Hamilton
WEST LOWNDES
Coach: Anthony King
A. 17 at Caledonia
A. 24 at Hollandale Simmons
A. 31 at Biggersville
S. 7 at Leake County
S. 14 Hamilton
S. 21 at Vardaman
S. 28 French Camp
O. 5 Nanih Waiya
O. 12 open
O. 19 Noxapater
O. 26 at Ethel
N. 2 at Sebastopol
REGION 4-1A
EAST MARION
Coach: Kevin Jackson
A. 17 Amite County
A. 24 at Columbia
A. 31 West Marion
S. 7 at Richton
S. 14 open
S. 21 Salem
S. 28 at Lumberton
O. 5 at Sacred Heart
O. 12 North Forrest
O. 19 Stringer
O. 26 at Mount Olive
N. 2 Resurrection
LUMBERTON
Coach: Zach Jones
A. 17 North Forrest
A. 24 at Bay St. Louis
A. 31 Heidelberg
S. 7 at Franklin County
S. 14 open
S. 21 at Mount Olive
S. 28 East Marion
O. 5 Taylorsville
O. 12 Sacred Heart
O. 19 at Resurrection
O. 26 Stringer
N. 2 at Salem
MOUNT OLIVE
Coach: Dante Durr
A. 17 West Lincoln
A. 24 Mize
A. 31 St. Patrick
S. 7 at Bogue Chitto
S. 14 at Pelahatchie
S. 21 Lumberton
S. 28 Salem
O. 5 at Stringer
O. 12 at Resurrection
O. 19 at Sacred Heart
O. 26 East Marion
N. 2 at Faith Academy (Ala.)
RESURRECTION
Coach: Scott Sisson
A. 17 Perry Central
A. 24 Chickasaw (Ala.)
A. 31 open
S. 7 Forrest Co. AHS
S. 14 at Northlake Christian (Ala.)
S. 21 Sacred Heart
S. 28 Stringer
O. 5 at Salem
O. 12 Mount Olive
O. 19 Lumberton
O. 26 open
N. 2 at East Marion
SACRED HEART
Coach: Lonny Schrader
A. 17 Loyd Star
A. 24 Richton
A. 31 at Sumrall
S. 7 at North Forrest
S. 14 at St. Patrick
S. 21 Resurrection
S. 28 open
O. 5 East Marion
O. 12 at Lumberton
O. 19 Mount Olive
O. 26 at Salem
N. 2 at Stringer
SALEM
Coach: Chris McCallum
A. 17 Enterprise-Lincoln
A. 23 at West Lincoln
A. 31 at Loyd Star
S. 7 Puckett
S. 14 Bogue Chitto
S. 21 at East Marion
S. 28 at Mount Olive
O. 5 Resurrection
O. 12 at Stringer
O. 19 open
O. 26 Sacred Heart
N. 2 Lumberton
STRINGER
Coach: John Brown
A. 16 Bay Springs
A. 24 at Clarkdale
A. 31 at Enterprise-Clarke
S. 7 at Mize
S. 14 at Loyd Star
S. 21 West Lincoln
S. 28 at Resurrection
O. 5 Mount Olive
O. 12 Salem
O. 19 at East Marion
O. 26 at Lumberton
N. 2 Sacred Heart