Third Round MHSAA Baseball Playoff Schedule

Brandon's Tristan Tigrett. Photo by Chris Brooks.

CLASS 6A

Thursday

Game 1

7 p.m. — Oxford at DeSoto Central

7 p.m. — Hernando at Northwest Rankin

7 p.m. — Oak Grove at St. Martin

7 p.m. — Brandon at Biloxi

Friday

Game 2

7 p.m. — DeSoto Central at Oxford

7 p.m. — Northwest Rankin at Hernando

7 p.m. — St. Martin at Oak Grove

7 p.m. — Biloxi at Brandon

Saturday

Game 3, if necessary

7 p.m. — Oxford at DeSoto Central

7 p.m. — Hernando at Northwest Rankin

7 p.m. — Oak Grove at St. Martin

7 p.m. — Brandon at Biloxi

CLASS 5A

Thursday

Game 1

5 p.m. — Saltillo at Lewisburg

7 p.m. — Lafayette at Ridgeland

7 p.m. — West Jones at Picayune

7 p.m. — North Pike at Pearl River Central

Friday

Game 2

7 p.m. — Lewisburg at Saltillo

7 p.m. — Ridgeland at Lafayette

7 p.m. — Picayune at West Jones

7 p.m. — Pearl River Central at North Pike

Saturday

Game 3, if necessary

2 p.m. — Saltillo at Lewisburg

7 p.m. — Lafayette at Ridgeland

7 p.m. — West Jones at Picayune

7 p.m. — North Pike at Pearl River Central

CLASS 4A

Thursday

Game 1

7 p.m. — Ripley at Pontotoc

7 p.m. — Amory at New Hope

7 p.m. — Greene County at West Lauderdale

6 p.m. — Sumrall at St. Stanislaus

Friday

Game 2

6 p.m. — Pontotoc at Ripley

6 p.m. — New Hope at Amory

7 p.m. — West Lauderdale at Greene County

7 p.m. — St. Stanislaus at Sumrall

Saturday

Game 3, if necessary

7 p.m. — Ripley at Pontotoc

7 p.m. — Amory at New Hope

7 p.m. — Greene County at West Lauderdale

2 p.m. — Sumrall at St. Stanislaus

CLASS 3A

Thursday

Game 1

7 p.m. — Houston at North Pontotoc

7 p.m. — Kossuth at Booneville

6:30 p.m. — SE Lauderdale at Magee

6 p.m. — Wesson at West Marion

Friday

Game 2

7 p.m. — North Pontotoc at Houston

7 p.m. — Booneville at Kossuth

6 p.m. — Magee at SE Lauderdale

7 p.m. — West Marion at Wesson

Saturday

Game 3, if necessary

2 p.m. — Houston at North Pontotoc

7 p.m. — Kossuth at Booneville

2 p.m. — SE Lauderdale at Magee

6 p.m. — Wesson at West Marion

CLASS 2A

Thursday

Game 1

7 p.m. — East Union at Calhoun City

5 p.m. — Ingomar at Lake

6:30 p.m. — Taylorsville at Mize

6 p.m. — Madison St. Joseph at Loyd Star

Friday

Game 2

6 p.m. — Calhoun City at East Union

5 p.m. — Lake at Ingomar

7:30 p.m. — Mize at Taylorsville

6 p.m. — Loyd Star at Madison St. Joseph

Saturday

Game 3, if necessary

7 p.m. — East Union at Calhoun City

3 p.m. — Ingomar at Lake

6:30 p.m. — Taylorsville at Mize

6 p.m. — Madison St. Joseph at Loyd Star

CLASS 1A

Thursday

Game 1

6:30 p.m. — Smithville at Tupelo Christian

7 p.m. — Biggersville at West Union

6 p.m. — Nanih Waiya at Hamilton

6 p.m. — Stringer at Resurrection

Friday

Game 2

6 p.m. — Tupelo Christian at Smithville

7 p.m. — West Union at Biggersville

6 p.m. — Hamilton at Nanih Waiya

6 p.m. — Resurrection at Stringer

Saturday

Game 3, if necessary

6:30 p.m. — Smithville at Tupelo Christian

7 p.m. — Biggersville at West Union

6 p.m. — Nanih Waiya at Hamilton

2 p.m. — Stringer at Resurrection