Updated Standings and This Weeks High School Football Schedule

By Brandon Shields

Follow Brandon on Twitter @bshields0244

2015 Standings
CLASS 6A
REGION 1-6A
Region All Games
W L W L T PF PA
South Panola 5 0 9 0 334 132
Columbus 5 0 7 2 254 144
Olive Branch 3 2 5 4 288 356
Hernando 2 3 7 3 306 200
DeSoto Central 2 3 6 4 429 288
Tupelo 2 3 4 5 202 219
Southaven 1 4 4 5 165 183
Horn Lake 0 5 2 8 232 347
REGION 2-6A
Starkville 5 0 8 1 295 71
Warren Central 5 0 8 1 322 195
Clinton 4 1 6 3 339 197
Northwest Rankin 2 3 6 4 237 199
Madison Central 2 3 5 5 238 203
Callaway 1 4 5 5 188 216
Murrah 1 4 3 6 205 297
Greenville-Weston 0 5 0 9 93 328
REGION 3-6A
Brandon 4 1 8 2 294 153
Oak Grove 4 1 7 2 292 229
Petal 3 2 5 4 264 239
Meridian 3 2 4 5 229 158
Forest Hill 2 3 6 4 299 250
Terry 2 3 5 5 240 266
Pearl 2 3 4 5 344 248
Jim Hill 0 5 0 10 110 397
REGION 4-6A
Ocean Springs 5 0 8 1 279 135
Gulfport 5 0 7 2 253 181
St. Martin 3 2 8 2 430 195
D’Iberville 3 2 5 5 303 279
Harrison Central 3 2 4 6 246 240
George County 1 4 5 4 292 299
Biloxi 0 5 3 6 132 260
Hancock 0 5 3 7 188 325
CLASS 5A
REGION 1-5A
Oxford 5 0 7 2 357 153
West Point 4 1 7 2 312 132
Lake Cormorant 4 1 7 3 345 240
Clarksdale 3 2 6 4 201 241
Center Hill 3 2 5 4 257 236
New Hope 1 4 2 7 169 272
Lewisburg 0 5 2 8 329 388
Saltillo 0 5 0 10 145 416
REGION 2-5A
Grenada 5 0 7 2 283 144
Germantown 4 1 6 3 301 183
Ridgeland 4 1 4 6 233 263
Holmes Central 3 2 6 3 316 169
Vicksburg 2 3 5 4 184 147
Neshoba Central 2 3 3 7 174 300
Lanier 0 5 3 7 127 382
Canton 0 5 2 7 202 302
REGION 3-5A
Wayne County 5 0 7 2 342 181
Laurel 5 0 6 3 368 142
South Jones 3 2 7 3 261 256
Natchez 3 2 4 4 180 227
Provine 2 3 5 5 191 176
Brookhaven 2 3 2 7 172 306
West Jones 0 5 2 7 145 236
Wingfield 0 5 1 8 185 367
REGION 4-5A
Pearl River Central 5 0 8 1 288 134
Pascagoula 4 1 6 3 214 150
Picayune 4 1 5 4 322 294
Hattiesburg 3 2 7 3 303 207
Gautier 2 3 4 5 218 202
Stone 1 4 3 6 168 266
Long Beach 1 4 2 8 186 348
West Harrison 0 5 0 9 115 357
CLASS 4A
REGION 1-4A
Corinth 3 1 7 3 393 299
Amory 3 1 5 5 221 269
Itawamba AHS 2 2 6 3 306 272
Pontotoc 2 2 6 4 243 218
Shannon 2 2 5 4 259 204
Tishomingo County 0 4 3 7 188 314
REGION 2-4A
Senatobia 4 0 8 1 320 79
Tunica Rosa Fort 3 1 8 1 282 99
Lafayette County 3 1 8 2 326 131
New Albany 1 3 4 6 226 320
Ripley 1 3 3 6 265 283
Byhalia 0 4 2 7 110 353
REGION 3-4A
Greenwood 3 0 8 1 338 85
Indianola Gentry 2 1 6 3 199 198
Raymond 2 1 4 5 162 197
Cleveland 1 2 5 4 251 277
Yazoo City 0 4 2 8 81 295
REGION 4-4A
Noxubee County 4 0 6 4 242 142
Kosciusko 3 1 7 2 239 148
Louisville 3 1 7 3 240 163
Houston 2 2 7 3 271 120
Caledonia 0 4 4 5 182 231
Leake Central 0 4 4 6 196 248
REGION 5-4A
(1)West Lauderdale 4 0 8 2 202 115
NE Jones 2 2 6 3 241 178
Mendenhall 2 2 6 4 333 281
Quitman 2 2 2 8 144 309
Newton County 1 3 6 4 237 162
NE Lauderdale 1 3 4 6 165 221
REGION 6-4A
(1)Lawrence County 4 0 9 1 374 174
(2)McComb 3 1 7 2 262 164
(3)North Pike 2 2 6 3 384 349
(4)Florence 2 2 6 4 367 215
South Pike 1 3 2 7 135 258
Richland 0 4 1 9 157 445
REGION 7-4A
(1)Purvis 4 0 5 4 226 168
Columbia 3 1 4 4 257 301
Forrest Co. AHS 3 1 4 5 230 210
Poplarville 2 2 5 4 253 159
Sumrall 0 4 2 8 220 415
Greene County 0 4 1 8 125 279
REGION 8-4A
(1)St. Stanislaus 4 0 6 3 315 290
East Central 3 1 6 3 223 180
Pass Christian 2 2 5 4 197 100
Bay St. Louis 1 3 4 5 253 245
Moss Point 1 3 4 5 210 174
Vancleave 1 3 3 7 208 287
CLASS 3A
REGION 1-3A
Kossuth 4 0 9 1 442 144
Booneville 4 0 7 2 311 214
Benton County 2 2 5 4 246 179
Belmont 1 3 2 7 162 260
Alcorn Central 1 3 2 8 98 377
New Site 0 4 0 9 93 387
REGION 2-3A
Charleston 4 0 8 2 342 122
Water Valley 3 1 5 5 216 218
Independence 2 2 6 4 234 182
Marks Palmer 2 2 5 5 208 271
North Panola 1 3 4 5 250 217
Holly Springs 0 4 2 8 120 270
REGION 3-3A
Yazoo County 4 0 6 3 311 149
Cleveland East Side 3 1 6 4 315 185
Velma Jackson 3 1 5 4 350 260
Ruleville 1 3 3 7 249 340
Humphreys County 1 3 2 8 91 223
Amanda Elzy 0 4 1 9 114 383
REGION 4-3A
(1)Aberdeen 4 0 7 3 321 188
North Pontotoc 3 1 7 3 388 262
Nettleton 3 1 3 5 251 289
Hatley 1 3 5 5 240 229
Mooreville 1 3 2 7 185 270
South Pontotoc 0 4 2 8 171 360
REGION 5-3A
(1)Kemper County 4 0 7 2 326 166
(2)Forest 3 1 7 2 233 193
Philadelphia 2 2 6 4 322 208
Choctaw County 2 2 3 7 203 282
Choctaw Central 1 3 4 5 199 320
SE Lauderdale 0 4 0 9 140 388
REGION 6-3A
Morton 4 0 8 2 313 140
Raleigh 4 0 8 2 473 247
Magee 2 2 4 5 240 262
St. Andrew’s 1 3 4 5 204 223
Crystal Springs 1 3 2 8 148 343
McLaurin 0 4 3 7 169 390
REGION 7-3A
Hazlehurst 4 0 9 0 360 126
Franklin County 3 1 6 4 235 152
Wilkinson County 2 2 5 5 360 374
Jefferson County 2 2 3 6 132 210
Port Gibson 1 3 2 8 108 241
Wesson 0 4 3 7 153 149
REGION 8-3A
Collins 4 0 9 1 442 190
West Marion 3 1 9 1 390 195
Tylertown 2 2 7 2 235 157
Seminary 2 2 5 5 234 281
Perry Central 1 3 5 5 269 193
St. Patrick 0 4 0 10 51 464
CLASS 2A
REGION 1-2A
Baldwyn 4 0 8 2 412 131
Mantachie 4 0 8 2 334 143
East Union 2 2 6 4 316 258
Walnut 2 2 5 5 243 272
Potts Camp 0 4 1 8 115 408
Byers 0 4 1 9 84 402
REGION 2-2A
Coahoma AHS 3 1 4 6 132 192
West Tallahatchie 2 1 7 3 220 151
Strayhorn 2 1 6 3 259 142
J.Z. George 1 2 3 7 116 232
Coahoma County 0 3 2 7 96 287
REGION 3-2A
Greenville O’Bannon 4 0 9 1 258 150
Leflore County 4 0 5 5 205 309
West Bolivar 2 2 6 4 209 162
South Delta 1 3 3 7 160 203
Leland 1 3 1 8 118 238
Riverside 0 4 2 8 130 315
REGION 4-2A
Calhoun City 4 0 7 3 384 182
East Webster 3 1 9 1 336 102
Winona 3 1 8 2 243 92
Eupora 2 2 7 3 250 110
Bruce 0 4 3 7 195 294
Okolona 0 4 2 8 144 325
REGION 5-2A
Bay Springs 4 0 8 2 327 154
Union 3 1 6 3 220 178
Enterprise-Clarke 2 2 7 3 319 227
Clarkdale 1 3 5 5 345 296
Newton 1 3 2 7 210 334
Heidelberg 1 3 6 4 258 238
REGION 6-2A
Puckett 4 0 9 1 390 175
Lake 3 1 8 1 338 125
Pisgah 3 1 8 2 329 197
Pelahatchie 1 3 3 6 239 331
Madison St. Joseph 1 3 3 7 126 291
Scott Central 0 4 4 6 276 233
REGION 7-2A
Bassfield 4 0 8 2 393 197
Amite County 3 1 7 2 308 175
Prentiss 3 1 5 5 294 200
Loyd Star 1 3 3 7 214 369
Enterprise-Lincoln 1 3 4 5 250 300
West Lincoln 0 4 2 7 158 344
REGION 8-2A
(1)Mize 3 0 6 4 258 227
Taylorsville 2 1 4 5 267 313
(3)East Marion 2 2 2 8 194 317
North Forrest 1 2 2 7 134 282
Richton 0 3 2 8 288 365
CLASS 1A
REGION 1-1A
Smithville 6 0 9 1 320 148
West Lowndes 5 1 5 4 258 167
Falkner 4 2 6 3 228 192
Coffeeville 4 2 4 5 240 207
Coldwater 4 3 5 5 172 159
Vardaman 2 5 3 7 194 321
Thrasher 1 5 3 6 207 294
Hamilton 1 5 1 8 170 300
Biggersville 1 5 3 7 185 362
REGION 2-1A
Hollandale Simmons 3 0 7 0 278 18
Shaw 2 1 6 4 196 166
Benoit Brooks 2 1 2 5 84 210
Mound Bayou JFK 0 2 1 5 92 157
Shelby Broad Street 0 3 1 6 88 231
REGION 3-1A
Nanih Waiya 6 0 6 4 328 199
Noxapater 6 1 6 3 335 157
French Camp 4 2 5 5 204 230
Durant 3 3 4 5 169 172
Leake County 3 3 3 5 151 273
Sebastopol 3 3 3 7 214 317
Montgomery County 2 5 2 7 154 291
Ethel 1 5 1 8 76 272
McAdams 0 6 0 9 84 388
REGION 4-1A
Resurrection 4 0 8 0 265 24
Lumberton 4 0 5 4 340 225
Stringer 4 1 6 4 226 168
Salem 2 2 3 5 243 266
Bogue Chitto 1 4 1 8 110 362
Sacred Heart 1 4 2 7 140 289
Mt. Olive 0 5 0 9 44 368
ACADEMY AAAA
DISTRICT 1-AAAA
MRA 4 0 8 2 396 198
Washington School 2 1 6 3 298 142
Pillow Academy 1 2 4 5 178 193
Jackson Academy 1 2 3 7 151 287
Magnolia Heights 0 3 1 8 137 318
DISTRICT 2-AAAA
Oak Forest (La.) 3 0 8 2 356 178
Parklane Academy 3 0 5 5 262 248
Copiah Academy 1 2 6 3 339 202
Hillcrest Christian 0 2 4 5 229 219
University Academy (La.) 0 3 0 9 116 390
DISTRICT 3-AAAA
Jackson Prep 2 0 10 0 394 119
Lamar School 2 1 7 2 304 142
Presbyterian Christian 1 2 4 6 304 362
East Rankin 0 2 5 5 288 211
ACADEMY AAA
DISTRICT 1-AAA
(1)Indianola Academy 5 0 10 0 394 137
(2)Greenville St. Joseph 4 1 9 1 472 178
(WC)North Delta 3 2 7 3 376 229
(WC)Bayou Academy 2 3 5 5 245 321
(WC)Lee Academy 1 4 5 5 191 254
Kirk Academy 0 5 2 8 166 350
DISTRICT 2-AAA
(1)Starkville Academy 3 0 9 1 293 141
(2)Heritage Academy 2 1 5 5 223 252
(WC)Leake Academy 1 2 6 4 243 163
Winston Academy 0 3 1 9 198 322
DISTRICT 3-AAA
(1)St. Aloysius 4 0 4 6 250 324
(2)Riverfield (La.) 3 1 6 3 345 254
Central Hinds 2 2 5 4 237 244
Hartfield Academy 1 3 3 7 144 275
Manchester Academy 0 4 1 9 121 332
DISTRICT 4-AAA
(1)Adams Christian 4 0 10 0 379 149
(2)Cathedral 3 1 8 2 316 141
(WC)Simpson Academy 2 2 8 2 240 187
Columbia Academy 1 3 5 5 332 240
Brookhaven Academy 0 4 0 10 60 388
DISTRICT 5-AAA
(1)Silliman (La.) 4 0 8 1 286 97
(2)Bowling Green (La.) 3 1 6 3 228 164
(WC)Centreville Academy 2 2 5 5 263 254
Ben’s Ford (La.) 0 3 1 9 194 474
Central Private (La.) 1 3 5 5 233 233
ACADEMY AA
DISTRICT 1-AA
(1)Marshall Academy 4 0 7 3 320 239
(2)Tunica Academy 3 2 7 3 369 316
West Memphis (Ark.) 2 2 2 8 131 399
DeSoto (Ark.) 1 3 5 5 203 260
Lee (Ark.) 0 4 0 10 100 368
DISTRICT 2-AA
(1)Winona Christian 4 0 6 4 222 185
(2)Oak Hill Academy 3 1 7 3 340 157
Columbus Christian 2 2 2 8 224 393
Deer Creek 1 3 2 7 116 273
Carroll Academy 0 4 1 9 207 399
DISTRICT 3-AA
(1)Canton Academy 5 0 7 3 358 188
(2)Tri-County Academy 4 1 8 2 260 123
(WC)Benton Academy 3 2 6 4 277 134
(WC)Greenville Christian 2 3 4 6 289 310
Clinton Christian 0 5 1 9 83 367
Central Holmes 1 4 4 6 232 221
DISTRICT 4-AA
(1)Newton Co. Academy 4 0 6 4 255 223
(2)Prentiss Christian 3 1 9 1 338 72
(WC)Wayne Academy 2 2 5 5 348 356
Sylva-Bay Academy 1 3 4 5 243 301
Heidelberg Academy 0 4 1 9 170 404
DISTRICT 5-AA
(1)Wilkinson Christian 3 0 8 2 329 197
(2)Amite School 2 1 5 5 224 256
(WC)Trinity Episcopal 1 2 4 6 408 308
Porter’s Chapel 0 3 1 9 48 352
DISTRICT 6-AA
(1)Prairie View (La.) 5 0 9 1 348 58
(2)River Oaks (La.) 4 1 4 5 160 211
Claiborne (La.) 3 2 6 4 270 261
Union Christian (La.) 2 3 5 5 286 265
Glenbrook (La.) 1 4 1 9 146 383
Riverdale (La.) 0 5 0 9 107 358
ACADEMY A (EIGHT MAN)
DISTRICT 1-A
Marvell (Ark.) 2 0 8 0 296 86
Delta Academy 2 1 5 4 362 290
North Sunflower 2 1 5 4 330 324
Delta Streets Academy 1 2 1 9 196 438
Strider Academy 0 4 0 10 52 502
DISTRICT 2-A
Kemper Academy 2 0 9 0 460 128
Hebron Christian 2 0 7 2 441 252
Calhoun Academy 1 2 4 5 187 250
Macon Central 0 3 2 7 144 276
DISTRICT 3-A
Christian Collegiate 3 0 9 0 353 82
Park Place 2 1 3 6 178 332
Calvary Christian 2 2 3 7 170 363
Rebul Academy 1 2 5 5 318 339
Mt. Salus 0 3 0 8 114 268
DISTRICT 4-A
Tallulah (La.) 4 0 8 1 486 208
Franklin (La.) 4 0 7 3 239 215
Sharkey-Issaquena 2 2 7 3 454 286
Briarfield (La.) 1 3 3 6 242 252
Humphreys Academy 1 3 3 7 326 458
Tensas (La.) 0 4 4 5 318 234
OTHERS
Northpoint Christian 9 0 337 117
Tupelo Christian 8 1 319 135
MSD 7 1 310 112
Houlka 2 5 100 215
Victory Christian 2 5 115 259
Russell Christian 1 9 122 399
(1) Champion
(2) Runner-up
(3) Third seed
(4) Fourth seed
(wc) playoff wild card

 

THURSDAY’S GAMES

MHSAA

Charleston (8-2) at Independence (6-4)

NE Lauderdale (4-6) at West Lauderdale (8-2)

Pelahatchie (3-6) at Madison St. Joseph (3-7)

FRIDAY’S GAMES

MHSAA

Amanda Elzy (1-9) at Humphreys County (2-8)

Amory (5-5) at Corinth (7-3)

Baldwyn (8-2) at Mantachie (8-2)

Bay St. Louis (4-5) at Moss Point (4-5)

Belmont (2-7) at Alcorn Central (2-8)

Biloxi (3-6) at Hancock (3-7)

Biggersville (3-7) at Coldwater (4-5)

Bogue Chitto (1-8) at Sacred Heart (2-7)

Brandon (8-2) at Jim Hill (0-10) (Hughes)

Brookhaven (2-7) at Wingfield (1-8) (North Jackson)

Byhalia (2-7) at Lafayette (8-2)

Callaway (4-5) at Murrah (3-6) (Newell)

Canton (2-7) at Germantown (6-3)

Choctaw County (3-7) at Choctaw Central (4-5)

Clarkdale (5-5) at Bay Springs (8-2)

Clarksdale (6-4) at Lake Cormorant (7-3)

Cleveland (5-4) at Indianola Gentry (6-3)

Clinton (6-3) at Greenville-Weston (0-9)

Coahoma County (2-7) at J.Z. George (3-7)

Columbus (7-2) at South Panola (9-0)

Crystal Springs (2-8) at St. Andrew’s (4-5)

East Central (6-3) at Vancleave (3-7)

Enterprise-Clarke (7-3) at Newton (2-7)

Enterprise-Lincoln (4-5) at Amite County (7-2)

Ethel (1-8) at French Camp (5-5)

Eupora (7-3) at East Webster (9-1)

Florence (6-4) at Lawrence County (9-1)

Forest (7-2) at SE Lauderdale (0-9)

Forrest Co. AHS (4-5) at Purvis (5-4)

Franklin County (6-4) at Jefferson County (3-6)

Greenville O’Bannon (9-1) at Leflore County (5-5)

Greenwood (8-1) at Raymond (4-5)

Hamilton (1-8) at Smithville (9-1)

Harrison Central (4-6) at D’Iberville (5-5)

Hatley (5-5) at Mooreville (2-7)

Hernando (7-3) at Olive Branch (5-4)

Holly Springs (2-8) at North Panola (4-5)

Itawamba AHS (6-3) at Tishomingo County (3-7)

Kossuth (9-1) at Booneville (7-2)

Lake (8-1) at Scott Central (4-6)

Lanier (3-7) at Neshoba Central (3-7)

Leake Central (4-6) at Caledonia (4-5)

Leake County (3-5) at McAdams (0-9)

Louisville (7-3) at Kosciusko (7-2)

Loyd Star (3-7) at West Lincoln (2-7)

Madison Central (5-5) at Northwest Rankin (6-4)

McLaurin (3-7) at Magee (4-5)

Mendenhall (6-4) at Quitman (2-8)

Mize (6-4) at North Forrest (2-7)

Morton (8-2) at Raleigh (8-2)

Mound Bayou JFK (1-5) at Shelby Broad Street (1-6)

Mount Olive (0-9) at Salem (3-5)

Nanih Waiya (6-4) at Durant (4-5)

Natchez (4-4) at West Jones (2-7)

Nettleton (3-5) at Aberdeen (7-3)

Newton County (6-4) at Northeast Jones (6-3)

New Albany (4-6) at Ripley (3-6)

New Site (0-9) at Benton County (5-4)

North Pike (6-3) at South Pike (2-7)

Noxubee County (6-4) at Houston (7-3)

Oak Grove (7-2) at Pearl (4-5)

Ocean Springs (8-1) at Gulfport (7-2)

Okolona (2-8) at Bruce (3-7)

Oxford (7-2) at Center Hill (5-4)

Pearl River Central (8-1) at Hattiesburg (7-3)

Perry Central (5-5) at Collins (9-1)

Petal (5-4) at Forest Hill (6-4) (South Jackson)

Philadelphia (6-4) at Kemper County (7-2)

Picayune (5-4) at Pascagoula (6-3)

Pisgah (8-2) at Puckett (9-1)

Poplarville (5-4) at Columbia (4-4)

Port Gibson (2-8) at Hazlehurst (9-0)

Potts Camp (1-8) at Byers (1-9)

Prentiss (5-5) at Bassfield (8-2)

Provine (5-5) at Laurel (6-3)

Resurrection (8-0) at Lumberton (5-4)

Richland (1-9) at McComb (7-2)

Ridgeland (4-6) at Holmes Central (6-3)

Riverside (2-8) at South Delta (3-7)

Ruleville (3-7) at Cleveland East Side (6-4)

St. Martin (8-2) at George County (5-4)

St. Stanislaus (6-3) at Pass Christian (5-4)

Saltillo (0-10) at Lewisburg (2-8)

Sebastopol (3-7) at Montgomery County (2-7)

Seminary (5-5) at St. Patrick (0-10)

Senatobia (8-1) at Tunica Rosa Fort (8-1)

Shannon (5-4) at Pontotoc (6-4)

Shaw (6-4) at Ray Brooks (2-5)

Southaven (4-5) at DeSoto Central (6-4)

South Jones (7-3) at Wayne County (7-2)

South Pontotoc (2-8) at North Pontotoc (7-3)

Starkville (8-1) at Warren Central (8-1)

Stone (3-6) at Long Beach (2-8)

Strayhorn (6-3) at West Tallahatchie (7-3)

Sumrall (2-8) at Greene County (1-8)

Taylorsville (4-5) at Richton (2-8)

Terry (5-5) at Meridian (4-5)

Thrasher (3-7) at Falkner (6-3)

Tupelo (4-5) at Horn Lake (2-8)

Union (7-3) at Heidelberg (6-4)

Velma Jackson (5-4) at Yazoo County (6-3)

Vicksburg (5-4) at Grenada (7-2)

Walnut (5-5) at East Union (6-4)

Water Valley (5-5) at Marks Palmer (5-5)

Wesson (3-7) at Wilkinson County (5-5)

West Bolivar (6-4) at Leland (1-8)

West Harrison (0-9) at Gautier (4-5)

West Lowndes (6-4) at Coffeeville (4-5)

West Marion (9-1) at Tylertown (7-2)

West Point (7-2) at New Hope (2-7)

Winona (8-2) at Calhoun City (7-3)

MAIS

Regular Season

Briarfield (La.) (3-6) at Sharkey-Issaquena (7-3)

Calvary Christian (3-7) at Calhoun Academy (4-5)

Copiah Academy (6-3) at Presbyterian Christian (4-6)

Delta Academy (5-4) at Marvel (Ark.) (9-0)

Delta Streets Academy (1-9) at North Sunflower (5-4)

East Rankin (5-5) at Jackson Prep (10-0)

Hebron Christian (7-2) at Kemper Academy (9-0)

Humphreys Academy (3-7) at Tensas (La.) (4-5)

Lamar School (7-2) at MRA (8-2)

Magnolia Heights (1-8) at Pillow Academy (4-5)

Mt. Salus (0-8) at Rebul Academy (5-5)

Parklane Academy (5-5) at Oak Forest (La.) (8-2)

Park Place (3-6) at Christian Collegiate (9-0)

Strider Academy (0-10) at Macon Central (2-7)

Tallulah (La.) (8-1) at Franklin (La.) (7-3)

University Academy (La.) (0-9) at Hillcrest Christian (4-5)

Washington School (6-3) at Jackson Academy (3-7)

MAIS PLAYOFFS

ACADEMY AAA

Centreville Academy (5-5) at Adams Christian (10-0)

Leake Academy (6-4) at Greenville St. Joseph (9-1)

Heritage Academy (5-5) at Silliman (La.) (8-1)

Bayou Academy (5-5) at St. Aloysius (4-6)

Riverfield (La.) (6-3) at Indianola Academy (10-0)

Bowling Green (La.) (6-3) at Cathedral (8-2)

Lee Academy (5-5) at Starkville Academy (9-1)

North Delta (7-3) at Simpson Academy (8-2)

 ACADEMY AA

Greenville Christian (4-6) at Wilkinson Christian (8-2)

Tunica Academy (7-2) at Prentiss Christian (9-1)

Benton Academy (6-4) at Marshall Academy (7-3)

River Oaks (La.) (4-5) at Winona Christian (6-4)

Wayne Academy (5-5) at Prairie View (La.) (9-1)

Oak Hill Academy (7-3) at Tri-County Academy (8-2)

Trinity Episcopal (4-6) at Canton Academy (7-3)

Amite School (5-5) at Newton Co. Academy (6-4)

 OTHERS

Patrician Academy (Ala.) (5-4) at Russell Christian (1-9)